У Литві розглядають можливість відмови від російських шкіл
Джерело: Delfi
Після повідомлення про те, що пара підлітків зі школи для російської меншини стріляли у свого однокласника з пневматичної зброї через його політичні погляди, міністр освіти, науки та спорту країни Гінтаутас Якштас заявив, що такі ситуації викликані складною інтеграцією цієї національної групи у Литві. Тож нині політик шукає законні способи відмовитися від навчальних закладів для російської нацменшини.
Ми оцінюємо та обговорюємо з командою, чи є можливі шляхи поступового закриття шкіл для російської меншини. Ми оцінюємо правову базу, як можна це зробити, — наголосив Якштас.
Глава відомства пояснив, якщо школа започаткована муніципалітетом, то засновник може приймати рішення. Та у Литві хочуть приймати рішення і на державному рівні, щоб школи для російських національних меншин почали зникати, тому що “діти ростуть розділеними і їм складніше інтегруватися в Литві”.
Мені здається, усім буде краще, якщо в майбутньому не буде шкіл для російської меншини, – додав він.
Напередодні Різдва двоє підлітків, які навчаються у вільнюській школі Науямесче, під час прогулянки вистрілили з пневматичної зброї у свого друга. Мати постраждалого, Іра Новік, переїхала до Литви з Росії. Да свідченням жінки, підліткам не сподобалось, що їхній друг підтримує Україну.
- 9 листопада 2023 року на засіданні уряду Литви погодили виділення Україні 2 млн євро на ліквідацію соціальних наслідків повномасштабної війни з Росією.
- Міністерство оборони Литви оголосило про новий пакет військової підтримки Україні, що містить постачання двох пускових установок NASAMS, які країна придбала влітку.
- У Литві погодили ремонтувати танки Leopard, які зазнали пошкоджень внаслідок бойових дій в Україні. Роботи проводитиме литовська армія спільно з оборонною промисловістю Німеччини.
Триває 1152-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 941 тисячу осіб.
Офіційні особи США розчаровані тим, що Росія відхиляє їхні пропозиції щодо припинення війни проти України. В адміністрації президента Дональда Трампа попередили, що той “втрачає терпіння” і може вийти із запропонованого ним же мирного процесу.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.