У Литві розглядають можливість відмови від російських шкіл

Джерело: Delfi

Після повідомлення про те, що пара підлітків зі школи для російської меншини стріляли у свого однокласника з пневматичної зброї через його політичні погляди, міністр освіти, науки та спорту країни Гінтаутас Якштас заявив, що такі ситуації викликані складною інтеграцією цієї національної групи у Литві. Тож нині політик шукає законні способи відмовитися від навчальних закладів для російської нацменшини.

Ми оцінюємо та обговорюємо з командою, чи є можливі шляхи поступового закриття шкіл для російської меншини. Ми оцінюємо правову базу, як можна це зробити, — наголосив Якштас.

Глава відомства пояснив, якщо школа започаткована муніципалітетом, то засновник може приймати рішення. Та у Литві хочуть приймати рішення і на державному рівні, щоб школи для російських національних меншин почали зникати, тому що “діти ростуть розділеними і їм складніше інтегруватися в Литві”.

Мені здається, усім буде краще, якщо в майбутньому не буде шкіл для російської меншини, – додав він.

Напередодні Різдва двоє підлітків, які навчаються у вільнюській школі Науямесче, під час прогулянки вистрілили з пневматичної зброї у свого друга. Мати постраждалого, Іра Новік, переїхала до Литви з Росії. Да свідченням жінки, підліткам не сподобалось, що їхній друг підтримує Україну.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.

Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.

Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.

Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.