У Литві заявили, що внаслідок кібератаки урядових систем стався витік даних саміту НАТО

Джерело: LRT

Литовський національний центр управління кризами підтвердив, що потенційний витік даних саміту НАТО, пов’язаний зі зламом урядових систем Литви.

“Поліція продовжує досудове розслідування, тому я не можу його коментувати. Однак глибина проблеми, швидше за все, більша, ніж передбачалося спочатку. Так, кіберінцидент був зафіксований, але масштаби збитків ще визначаються”, – прокоментував голова НЦУК Вілмантас Віткаускас.

За його словами, для зламу “були використані певні слабкі місця, вразливість у системах”.

Очільник НЦУК також зазначив, що канцлер уряду Литви звернувся до Координаційної комісії із захисту таємниць з проханням оцінити справжність та секретність опублікованих документів.

“Установам, чиї документи були оприлюднені, було запропоновано оцінити їх: вони розкриті повністю або частково, з вкрапленнями підробок”, – пояснив Віткаускас.

ДОВІДКОВО. Саміт НАТО пройшов у Вільнюсі 11-12 липня. Під час його проведення кіберзлочинцям вдалося отримати доступ до деяких секретних даних щодо організації саміту. Це, зокрема, була інформацію про імена людей, які відповідали за охорону, а також маршрути переміщення делегацій.

Нагадаємо, 12 липня на саміті НАТО у Вільнюсі країни G7 погодили спільну декларацію стосовно “гарантій безпеки” для України. У документі наголошується, що лідери підтверджують непохитну відданість стратегічній меті створення вільної, незалежної, демократичної та суверенної України в межах її міжнародно визнаних кордонів, здатної захистити себе та стримати майбутню агресію.

Згодом Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія та Швеція спільно заявили, що долучаються до декларації країни G7 стосовно гарантій безпеки для України.

11 липня країни-члени НАТО узгодили спільне комюніке щодо України на саміті у Вільнюсі. У НАТО запевнили, що запросять Україну до Альянсу, коли країни-члени погодяться, і усі умови будуть виконані.

Своєю чергою, глава НАТО Єнс Столтенберг підтвердив, що Україна стане членом НАТО в майбутньому, і що процес членства країни перейде з двоетапного на одноетапний.

Президент США Дональд Трамп продовжив роботу застосунку TikTok у країні ще на 75 днів, висловивши надію на співпрацю з Китаєм.

У Сербії закликають до проведення незалежного розслідування повідомлень про використання забороненої звукової зброї проти натовпу під час мирного мітингу 15 березня. Влада це категорично заперечує.

Попри незначне зниження цін, курячі яйця залишаються дорогими для багатьох американців. Напередодні Великодня споживачі шукають альтернативи: у соцмережах популярності набирають відео, де замість традиційних яєць фарбують зефір, картоплю та навіть цибулю.

У п’ятницю, 4 квітня в Києві відбулися зустрічі представників Франції, Великої Британії та України щодо розміщення військового контингенту. Президент України Володимир Зеленський поділився підсумками зустрічі.

Національний фонд гуманітарних наук США (National Endowment for the Humanities) припинив фінансування видавничої програми Українського наукового інституту Гарвардського університету, в рамках якої публікувались книги українських авторів в англійському перекладі.