У Литві заявили, що внаслідок кібератаки урядових систем стався витік даних саміту НАТО

Джерело: LRT

Литовський національний центр управління кризами підтвердив, що потенційний витік даних саміту НАТО, пов’язаний зі зламом урядових систем Литви.

“Поліція продовжує досудове розслідування, тому я не можу його коментувати. Однак глибина проблеми, швидше за все, більша, ніж передбачалося спочатку. Так, кіберінцидент був зафіксований, але масштаби збитків ще визначаються”, – прокоментував голова НЦУК Вілмантас Віткаускас.

За його словами, для зламу “були використані певні слабкі місця, вразливість у системах”.

Очільник НЦУК також зазначив, що канцлер уряду Литви звернувся до Координаційної комісії із захисту таємниць з проханням оцінити справжність та секретність опублікованих документів.

“Установам, чиї документи були оприлюднені, було запропоновано оцінити їх: вони розкриті повністю або частково, з вкрапленнями підробок”, – пояснив Віткаускас.

ДОВІДКОВО. Саміт НАТО пройшов у Вільнюсі 11-12 липня. Під час його проведення кіберзлочинцям вдалося отримати доступ до деяких секретних даних щодо організації саміту. Це, зокрема, була інформацію про імена людей, які відповідали за охорону, а також маршрути переміщення делегацій.

Нагадаємо, 12 липня на саміті НАТО у Вільнюсі країни G7 погодили спільну декларацію стосовно “гарантій безпеки” для України. У документі наголошується, що лідери підтверджують непохитну відданість стратегічній меті створення вільної, незалежної, демократичної та суверенної України в межах її міжнародно визнаних кордонів, здатної захистити себе та стримати майбутню агресію.

Згодом Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія та Швеція спільно заявили, що долучаються до декларації країни G7 стосовно гарантій безпеки для України.

11 липня країни-члени НАТО узгодили спільне комюніке щодо України на саміті у Вільнюсі. У НАТО запевнили, що запросять Україну до Альянсу, коли країни-члени погодяться, і усі умови будуть виконані.

Своєю чергою, глава НАТО Єнс Столтенберг підтвердив, що Україна стане членом НАТО в майбутньому, і що процес членства країни перейде з двоетапного на одноетапний.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що в усіх регіонах України 25 лютого застосовуватимуть графіки відключення електроенергії для промисловості та бізнесу. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.

Президент України Володимир Зеленський жорстко відреагував на вимоги міністра фінансів США Скотта Бессента під час зустрічі у Києві 12 лютого, яка стосувалась угоди про рідкісноземельні метали. Як повідомляє Financial Times, у ході переговорів між сторонами виникла напружена суперечка.

Національний банк України випустив пам’ятну монету “Тримаймо стрій!”, присвячену незламності українських військових та єднанню всіх українців у боротьбі за Перемогу. Її створили до третьої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

У третій рік повномасштабної війни проти України Росія отримала €242 мільярди ($253,8 мільярда) доходу від експорту викопного палива, йдеться у звіті незалежної дослідницької організації Centre for Research on Energy and Clean Air та кампанії B4Ukraine. Частина прибутків надходить навіть із західних країн — попри дію санкцій.

За прогнозом Українського гідрометеорологічного центру, 25 лютого на Київщині та в столиці встановиться невелика хмарність без опадів. Вітер буде слабким, змінних напрямків, 3-8 м/с. На дорогах місцями очікується ожеледиця, тож водіям і пішоходам варто бути обережними.