У Литву більше не впускатимуть легкові авто на білоруських номерах
Джерело: Митна служба Литви
З 18 липня Литва забороняє в’їзд легкових автомобілів з білоруськими номерами.
За повідомленням литовської Митної служби, заборона стосується всіх легкових автомобілів, незалежно від національності власника або водія.
До 16 серпня дозволяється в’їзд автомобілів, які не призначені для продажу, належать громадянам Білорусі з дійсною візою або дозволом на проживання в Литві, і використовуються лише для особистого користування. Винятки не стосуються автомобілів юридичних осіб або комерційних транспортних засобів.
Легкові автомобілі з білоруськими номерами мають залишити Євросоюз, включно з Литвою, до 18 січня 2025 року. До цієї дати вони можуть перебувати та бути зареєстрованими в Литві.
Після 18 січня ці автомобілі не зможуть перебувати в Литві, а водії будуть притягуватися до відповідальності.
Заборона не стосується автомобілів з дипломатичними номерами, необхідних для функціонування дипломатичних і консульських представництв або міжнародних організацій.
Нагадаємо, минулого року Литва, Латвія та Естонія заборонили в’їзд до країни автомобілям на російських номерах.
- У Норвегії з 29 травня набула чинності заборона на в’їзд російських туристів. Щобільше, для росіян заборонено транзитні поїздки через країну до інших європейських країн.
- 20 червня Сейм Латвії ухвалив поправки до Закону про імміграцію. Відтепер майже усі громадяни РФ, що проживають у Латвії, зобов’язані складати іспит з латиської мови, щоб зберегти право на проживання у країні.
Контррозвідка СБУ затримала у Дніпрі агента російської військової розвідки (ГРУ), який надавав координати для авіаударів по критичній інфраструктурі України.
Ілон Маск знову розкритикував бюджетний законопроєкт президента США Дональда Трампа та пригрозив створенням нової політичної сили, якщо документ схвалить Конгрес.
Скорочення або повна ліквідація фінансування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) може призвести до понад 14 мільйонів смертей упродовж наступних п’яти років. Про це повідомляє NBC News з посиланням на аналіз, опублікований у журналі The Lancet.
Один із найпопулярніших месенджерів у світі – Telegram – дедалі частіше опиняється у фокусі скандалів через слабку модерацію контенту та зростаючу присутність екстремістів і злочинних спільнот. Платформа, яку свого часу хвалили за незалежність та анонімність у країнах із авторитарними режимами, зараз дедалі більше турбує правоохоронні органи в усьому світі.
Науково-консультативна група з вивчення походження нових патогенів, створена Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), не змогла дійти однозначного висновку щодо походження COVID-19. У новому звіті фахівці заявили, що наразі немає переконливих доказів ані на користь версії про витік вірусу з лабораторії, ані щодо природного переходу вірусу від тварини до людини. Попри це, експерти більше схиляються до природного походження SARS-CoV-2.