У Литву більше не впускатимуть легкові авто на білоруських номерах
Джерело: Митна служба Литви
З 18 липня Литва забороняє в’їзд легкових автомобілів з білоруськими номерами.
За повідомленням литовської Митної служби, заборона стосується всіх легкових автомобілів, незалежно від національності власника або водія.
До 16 серпня дозволяється в’їзд автомобілів, які не призначені для продажу, належать громадянам Білорусі з дійсною візою або дозволом на проживання в Литві, і використовуються лише для особистого користування. Винятки не стосуються автомобілів юридичних осіб або комерційних транспортних засобів.
Легкові автомобілі з білоруськими номерами мають залишити Євросоюз, включно з Литвою, до 18 січня 2025 року. До цієї дати вони можуть перебувати та бути зареєстрованими в Литві.
Після 18 січня ці автомобілі не зможуть перебувати в Литві, а водії будуть притягуватися до відповідальності.
Заборона не стосується автомобілів з дипломатичними номерами, необхідних для функціонування дипломатичних і консульських представництв або міжнародних організацій.
Нагадаємо, минулого року Литва, Латвія та Естонія заборонили в’їзд до країни автомобілям на російських номерах.
- У Норвегії з 29 травня набула чинності заборона на в’їзд російських туристів. Щобільше, для росіян заборонено транзитні поїздки через країну до інших європейських країн.
- 20 червня Сейм Латвії ухвалив поправки до Закону про імміграцію. Відтепер майже усі громадяни РФ, що проживають у Латвії, зобов’язані складати іспит з латиської мови, щоб зберегти право на проживання у країні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 22 лютого. Загалом від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.
Американський мільярдер Ілон Маск заперечив заяви про те, що Сполучені Штати погрожують Україні відключенням від супутникового зв’язку Starlink.
Європейський Союз шукає способи конфіскувати заморожені активи центрального банку Росії, щоб посилити фінансову та військову підтримку України. Ці кроки здійснюються на тлі ймовірного зменшення допомоги від США.
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що вступ України до Європейського Союзу залежить від позиції угорської сторони. Також політик заявив, що Україна ніколи не приєднається до НАТО.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц висловив упевненість, що збереже свою посаду за підсумками позачергових виборів до Бундестагу, запланованих на 23 лютого.