У лютому Повітряні сили ЗСУ збили 13 російських літаків

Джерело: Міноборони
Протягом лютого цього року Повітряні сили Збройних сил України збили 13 російських літаків.
Серед збитих російських літаків за лютий – 10 винищувачів-бомбардувальників Су-34, два винищувачі Су-35 і літак далекого радіолокаційного виявлення й управління А-50.
У Міноборони зазначили, що це найкращий результат із жовтня 2022 року.
“Вдячні нашим воїнам за ефективну роботу. І нашим партнерам – за посилення можливостей протиповітряної оборони України. Разом ми переможемо”, – наголосили у відомстві.
Додамо, що речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат зауважив, що вже декілька днів поспіль окупанти не використовують літаки далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50, що полегшує роботу силам ППО.
За словами Ігната, уже чотири доби поспіль у повітряному просторі України немає літаків А-50.
“Роблять висновки окупанти, що немає чого шастати по нашому Азовському морю. Відтак вони відтіснились подалі. Зрозуміло, що ворог отримує менше інформації про наші радіолокаційні станції, засоби протиповітряної оборони, які дають випромінювання. Останнє ворог фіксує за допомогою повітряного радара, яким є А-50”, – зазначив Ігнат.
Речник пояснив, що за допомогою літаків А-50 ворог може у реальному часі відстежувати повітряні цілі ЗСУ, зокрема й українських пілотів, які завдають ударів по військах РФ.
“Тому важливість зникнення цих літаків, навіть тимчасово, є для нас добрим знаком. Можливо, це навіть допомагає певною мірою відпрацьовувати по російських літаках нашими засобами. Безумовно тільки позитив від зменшення кількості тих літаків”, – додав він.
- 23 лютого Сили оборони збили російський літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50 над акваторією Азовського моря.
- Командувач Повітряних сил ЗСУ генерал-лейтенант Микола Олещук оприлюднив фото, на якому видно, як палає російський винищувач-бомбардувальник Су-34, котрий уразили українські воїни.
- Вранці 29 лютого українські захисники збили ще два ворожі винищувачі. Винищувачі окупантів були збиті на Авдіївському та Маріупольському напрямках.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.