У лютому українським коридором експортовано рекордні 8 млн тонн

Джерело: міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков/Facebook
У лютому українським коридором експортовано рекордний обсяг вантажів – 8 мільйонів тонн.
Очільник Мінінфраструктури зазначив, що вантажообіг портів Великої Одеси в найкоротшому місяці року склав 8 млн тонн, з яких 5,2 – продукція українських аграріїв. За його словами, це рекордні показники експорту не лише українським коридором, а і за часів повномасштабного вторгнення РФ.
Олександр Кубраков зазначив, що Україна поступово наближається до довоєнних показників експорту через ці порти. Сьогодні понад 90% всього агроекспорту йде через порти Великої Одеси та Дунайські порти.
Відтак, Україна залишається одним з ключових гарантів продовольчої безпеки. Особливо, що стосується експорту зернових до країн Африки та Азії.
З початку роботи українського коридору майже 28 млн тонн вантажів отримали 42 країни, з яких 19 млн тонн – це зернові та олійні.
Наразі на підхід до портів Одеса, Чорноморськ та Південний очікують 113 суден, які мають експортувати майже 3 млн тонн вантажів.
- Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час онлайн-привітання учасників конференції “BLACK SEA GRAIN. EUROPE-2024” заявив, що 90% всієї української агропродукції експортується морем.
- Через блокаду кордону, організовану польськими фермерами, Україна має намір відкрити додатковий маршрут через річку Дунай для збільшення експорту.
- Українські виробники отримали можливість експортувати кормове борошно та кормові жири до Держави Ізраїль.
- Кувейт відкрив доступ до свого ринку для експорту риби та рибних продуктів з України.
Надвечір 14 травня стало відомо про склад офіційно затвердженої главою РФ Володимиром Путіним делегації РФ, котру направлять у Туреччину на переговори з Україною.
У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.
Країни НАТО обговорюють нову ціль оборонних витрат — 5% валового внутрішнього продукту до 2032 року. Як повідомляють дипломатичні джерела, ініціативу мають розглянути міністри закордонних справ країн Альянсу на зустрічі 14–15 травня. Кінцевою метою є узгодження нових стандартів до саміту в Гаазі у червні.
Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва під час своєї зупинки у Москві 14 травня після візиту до Китаю не зустрівся з очільником Кремля Володимиром Путіним, як анонсував раніше.
Комітет міністрів Ради Європи офіційно запустив процес створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України. Відповідне рішення ухвалили 14 травня на засіданні у Люксембурзі.