У межах коаліції дронів Латвія виділить не менше 10 млн євро на закупівлю БпЛА Україні

Джерело: пресслужба уряду Латвії

Латвія підтримуватиме Україну до перемоги над російською агресією, наголосила прем’єр-міністерка Евіка Сіліна 4 квітня, після зустрічі з главою українського уряду Денисом Шмигалем.

Латвія продовжить надавати Україні політичну, військову та фінансову підтримку.

Латвія допомагає Україні як на двосторонній основі, так і в межах міжнародних організацій. Загальна підтримка цього року сягне 850 млн євро, а з оголошенням квітневого пакету військової допомоги загальна військова підтримка становитиме 392 млн євро.

У 2024 році військова підтримка становитиме приблизно 0,25% ВВП Латвії, або приблизно 112 мільйонів євро. Країна має намір зберегти таку щорічну підтримку також у 2025 та 2026 роках.

Новий пакет військової допомоги Україні заплановано на квітень. З резерву Національних Збройних сил планується передати матеріально-технічні засоби, зокрема озброєння та боєприпаси на суму у 22,2 млн євро. Цей пакет підтримки передусім включатиме боєприпаси, вибухівку та зброю, а також транспортне, індивідуальне та допоміжне обладнання.

Разом з тим ми працюємо з латвійськими підприємцями для розвитку індустрії виробництва дронів у Латвії. Наразі комплектуються вантажі в Україну з безпілотниками латвійського виробництва, щоб поставити їх найближчим часом. Незабаром ми відправимо в Україну перші дрони вартістю мільйон євро, — повідомила Евіка Сіліна.

Вона додала, що у межах коаліції дронів Латвія планує виділити не менше 10 мільйонів євро на закупівлю безпілотників у 2024 році.

Тоді як у межах спільних закупівель боєприпасів під керівництвом Чехії Латвія надасть фінансування для закупівлі снарядів калібру 155 мм на загальну суму близько 10 мільйонів євро.

Довідка. У січні Україна та Латвія створили Коаліцію дронів та радіоелектронної боротьби, до якої приєднуватимуться країни-союзники. Згодом міністр оборони Латвії Андріс Спрудс заявив, що балтійська країна досягає прогресу в створенні коаліції з майже 20 країн, щоб озброїти Україну “тисячами” нових безпілотників.

У березні Канада приєдналася до коаліції дронів для України, яку очолюють Латвія та Велика Британія.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання. 

Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.

Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.