У межах програми «єВідновлення» українцям виплачено перший мільярд гривень
Джерело: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України
У межах державної програми “єВідновлення”, якою передбачено грошові виплати на ремонт житла, пошкодженого внаслідок повномасштабної війни, українцям виплатили перший мільярд гривень.
Станом на сьогодні виплати отримали 12 146 українців, що подали заявки. Загалом таких – понад 41 тисяча.
Ці гроші держава виплатила українцям для ремонтів квартир і будинків, пошкоджених через російські обстріли.
Найбільше заяв надійшло з тих територій, які знаходилися під окупацією або ж розташовані поблизу кордону з Росією, зокрема:
- Харківська – 7 тисяч заяв;
- Ірпінська – 3 тисяч заяв;
- Ізюмська – 1,6 тисячі заяв;
- Миколаївська – 1,3 тисячі заяв;
- Балаклійська – 1,3 тисячі заяв.
За даними Мінінфраструктури, 75% всіх грошей на будівельні матеріали витрачено у невеликих місцевих магазинах, будівельні роботи також замовлено у фізичних осіб-підприємців.
- У межах програми “єВідновлення” вже погоджено виплату допомоги 4 806 заявникам на загальну суму 389 мільйонів гривень.
- До кінця 2023 року за програмою “єОселя” власне житло зможуть придбати до 10 тисяч родин. Для укладання додаткових 5-6 тисяч угод вже знайдено фінансування.
- Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України готує спільний проєкт з Банком розвитку Ради Європи (БРРЄ) щодо капітальних ремонтів пошкоджених багатоквартирних будинків.
Росіяни двічі атакували рятувальників ДСНС, які проводили аварійно-рятувальні роботи на Херсонщині. Одного рятувальника госпіталізовано.
У вівторок, 21 січня, внаслідок удару російських безпілотників по селу Гоптівка Харківської області загинули двоє чоловіків.
Державна служба з надзвичайних ситуацій оприлюднила наслідки російських ударів по Миколаєву та Сумах.
На полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі президент Володимир Зеленський провів зустріч із главою Фінляндії Александром Стуббом. Сторони зокрема обговорили кроки для наближення справедливого миру та гарантії безпеки.
Дослідження ІМІ виявило, що майже половина матеріалів про ТЦК у популярних телеграм-каналах є недостовірними через відсутність джерел.