У Міненерго прокоментували нічну атаку на енергетичні об’єкти України

Джерело: глава Міненерго Герман Галущенко

У Міненерго прокоментували нічну ракетно-дронову атаку росіян по енергосистемі України.

За даними міністра, цієї ночі ворог бив по енергооб’єктах у Дніпропетровській, Полтавській та Черкаській областях.

“Ціллю атаки дронами та ракетами були, зокрема, об’єкти генерації електроенергії. Енергетики, рятувальники вже працюють над ліквідацією наслідків”, – додав він.

Як відомо, уночі 29 березня російські війська масовано атакували Україну ударними БпЛА та ракетами. Ціль – енергетична інфраструктура.

Атака безпілотниками розпочалась пізно ввечері 28 березня. Згідно з даними від Повітряних сил, спершу ворог запустив безпілотники на північні регіони України. Згодом почались запуски на південному напрямку.

Дрони пролетіли низку областей, більшість рухалась у західному напрямку.

Після опівночі у Повітряних силах повідомили про зліт Ту-95МС з аеродрому “Оленья” (Мурманська область, РФ) та їх рух до пускових рубежів. Вже близько 4 ранку стало відомо про запуски ракет.

  • 22 березня, під час наймасованішої ракетної атаки РФ на енергетичну інфраструктуру України, Росія знищила всі енергоблоки Бурштинської ТЕС (Івано-Франківщина) та Ладижинської ТЕС (Вінниччина).

В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.

У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).

На Херсонщині зібрали перші 500 т кавунів попри систематичні дронові атаки росіян.

Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив, що Світовий банк скерує місту більш як 33 мільйони доларів на розвиток енергетичної інфраструктури на тлі регулярних російських обстрілів.

Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.