У Міненерго прокоментували нічну атаку на енергетичні об’єкти України
Джерело: глава Міненерго Герман Галущенко
У Міненерго прокоментували нічну ракетно-дронову атаку росіян по енергосистемі України.
За даними міністра, цієї ночі ворог бив по енергооб’єктах у Дніпропетровській, Полтавській та Черкаській областях.
“Ціллю атаки дронами та ракетами були, зокрема, об’єкти генерації електроенергії. Енергетики, рятувальники вже працюють над ліквідацією наслідків”, – додав він.
Як відомо, уночі 29 березня російські війська масовано атакували Україну ударними БпЛА та ракетами. Ціль – енергетична інфраструктура.
Атака безпілотниками розпочалась пізно ввечері 28 березня. Згідно з даними від Повітряних сил, спершу ворог запустив безпілотники на північні регіони України. Згодом почались запуски на південному напрямку.
Дрони пролетіли низку областей, більшість рухалась у західному напрямку.
Після опівночі у Повітряних силах повідомили про зліт Ту-95МС з аеродрому “Оленья” (Мурманська область, РФ) та їх рух до пускових рубежів. Вже близько 4 ранку стало відомо про запуски ракет.
- 22 березня, під час наймасованішої ракетної атаки РФ на енергетичну інфраструктуру України, Росія знищила всі енергоблоки Бурштинської ТЕС (Івано-Франківщина) та Ладижинської ТЕС (Вінниччина).
У третій рік повномасштабної війни проти України Росія отримала €242 мільярди ($253,8 мільярда) доходу від експорту викопного палива, йдеться у звіті незалежної дослідницької організації Centre for Research on Energy and Clean Air та кампанії B4Ukraine. Частина прибутків надходить навіть із західних країн — попри дію санкцій.
За прогнозом Українського гідрометеорологічного центру, 25 лютого на Київщині та в столиці встановиться невелика хмарність без опадів. Вітер буде слабким, змінних напрямків, 3-8 м/с. На дорогах місцями очікується ожеледиця, тож водіям і пішоходам варто бути обережними.
Від 3 березня в окупованому Маріуполі запроваджують графіки подачі води до будинків місцевих жителів. Це пов’язано з критичним обмілінням Старокримського водосховища, повідомляють місцеві ЗМІ.
Російська економіка, перегріта масовими державними витратами, високими відсотковими ставками, інфляцією та санкціями Заходу, наближається до серйозного сповільнення. Але несподівано Вашингтон може надати Кремлю рятівне коло.
Жінка на ім’я Ндейє, яка перебувала на 32-му тижні вагітності, народила дитину на висоті 11 км під час рейсу авіакомпанії Brussels Airlines, що прямував з Дакара (Сенегал) до Брюсселя — столиці Бельгії.