У Міноборони Франції опублікували список наданого Україні озброєння з початку війни
Джерело: пресслужба Міноборони Франції
У Міноборони Франції оприлюднили список наданого Україні озброєння – з початку повномасштабного вторгнення РФ до кінця грудня 2023 року.
Так, зокрема Франція спорядила ЗСУ військової техніки на суму у 2,615 мільярда євро.
Зазначається, що до цієї суми додаються 1,2 мільярда євро, пожертвувані до Європейського фонду миру, тобто мовиться про підтримку на суму понад 3,8 мільярда євро в період з 24 лютого 2022 року до 31 грудня 2023 року.
У списку з 50 пунктів наданої допомоги містяться зокрема Samp/T, 30 артилерійських установок Caesar, 38 танків AMX10 RC, ПЗРК Mistral, 160 розвідувальних дронів, шоломи, бронежилети, біноклі, стрілецька зброя та набої. Кількість переданих ракет Crotale, Aster і SCALP не розголошується.
Окрім того, фінансові зусилля супроводжуються рішучими діями у сфері навчання: близько 10 000 українських армійців уже пройшли навчання від армій Польщі й Франції.
Зауважимо, нещодавно міністр оборони Франції Себастьян Лекорню повідомив, що країна замовить 100 безпілотників у компанії Delair для України.
- 26 лютого президент Франції Емманюель Макрон заявив, що поки що немає консенсусу стосовно відправки військ в Україну, однак, цю тему не можна виключати.
- Раніше Емманюель Макрон закликав європейські країни підтримувати Україну “у довгостроковій перспективі” і бути готовими на випадок, якщо Вашингтон вирішить припинити підтримку зруйнованої війною країни.
- Інженер-генерал з озброєння та голова Фонду підтримки України Жан-Франсуа Док під час зустрічі української та французької делегацій у Києві заявив, що Франція збільшить постачання боєприпасів до України у 2024 році.
- Міністерствам оборони, закордонних справ і фінансів Франції запропонують перенаправити кошти та розглянути економію для оплати озброєння, починаючи від ракет і закінчуючи артилерією, повідомили джерела, знайомі з цим питанням, не повідомляючи подробиць, оскільки обговорення тривають. Скорочення видатків призвело до того, що французькому уряду складно зібрати фінансування для пакету військової допомоги Україні обсягом у 3 мільярди євро.
- Франція та Нідерланди підтримали план закупівлі боєприпасів за межами Європи, щоб швидше передати вкрай необхідні снаряди в Україну, оскільки сили Києва зіштовхуються з продовженням наступу Росії.
16 липня близько 09:00 на одній із переправ Куп’янського району ворожий FPV-дрон влучив у автомобіль екстреної медичної допомоги.
Пізно ввечері 15 липня російські війська атакували Кривий Ріг. Після ракетного обстрілу місті вирує пожежа, попередньо, є постраждалі.
Правоохоронці викрили подружжя у Запоріжжі, котре організувало схему “відкатів” з родин загиблих воїнів Сил оборони за сприяння в оформленні державних виплат. У разі відмови, чоловік погрожував створенням штучних перешкод під час розгляду документів на отримання грошової компенсації. Йому загрожує до восьми років ув’язнення.
Пізно ввечері 15 липня російські війська здійснили масований обстріл Харкова. У місті пролунали потужні вибухи.
15 липня заступник міністра енергетики Микола Колісник запевнив, що станом на сьогодні енергосистема є збалансованою, тож, відключення на літній період не передбачаються. Щобільше, згідно з даними відомства, енергетики вже відновили більш як половину знищених росіянами енергогенеруючих потужностей.