У Міноборони розробляють застосунок для військових, аналогічний «Дії»

Джерело: пресслужба Міноборони

У Міністерстві оборони повідомили, що команда IT-фахівців нині розробляє мобільний застосунок Армія+, у якому будуть доступні документи та послуги для військових. Його запуск очікується вже влітку.

Зазначається, що військовослужбовці матимуть стандартизовані шаблони рапортів, які можна буде підписати та відправити у декілька кліків онлайн.

Як зазначив глава Міноборони Рустем Умєров, він часто чує від бійців скарги на надмірну паперову роботу – заповнення паперових журналів, безкінечні рапорти. Тож рішення відомства – “оцифрувати максимально все”.

У застосунку також передбачається:

  • електронне посвідчення захисника, яке спрощує доступ до е-послуг та бойових систем;
  • комплексна база знань, яка є джерелом достовірної інформації щодо проходження служби;
  • форми зворотного зв’язку – для того, щоб держава могла оперативно реагувати на виклики, базуючись на реальних даних;
  • навчальні онлайн-курси для саморозвитку.

Щодня військові витрачають купу часу на подання рапортів та іншу паперову рутину. Завдяки застосунку рапорти стануть автоматичними та зручними. Ми створюємо систему, яка чує кожного. Наше бачення – боєздатне військо завдяки взаємодовірі та інноваціям, – наголосила заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко.

Довідка. Армія+ розробляється Міністерством оборони спільно з Міністерством цифрової трансформації України. Запуск застосунку очікується влітку.

9 квітня єврокомісарка з питань розширення ЄС Марта Кос на спільний пресконференції з Каєю Каллас та Денисом Шмигалем поіформувала, що Європейський Союз скерує на обороноздатність України 9 млрд євро до кінця 2025 року.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 9 квітня. Від початку цієї доби відбулося 111 бойових зіткнень.

На перемовинах у Стамбулі РФ та США обговорюватимуть відновлення прямого авіасполучення та повернення дипломатичної власності РФ.

СБУ 9 квітня провела допит перших двох полонених китайських найманців, котрі воювали на боці РФ проти України. Відповідне відео опублікував президент Володимир Зеленський на сторнці у Facebook.

Угорщина може підтримати санкції Заходу проти Росії , якщо Дональд Трамп використає їх, щоб покарати російського лідера Володимира Путіна за неприйняття його угоди щодо припинення війни проти України.