У Міноборони відзвітували про закупівлю дронів на 30 млрд

Джерело: пресслужба Міноборони

У МОУ повідомили. що з початку 2024 року “Агенція оборонних закупівель” закупила БпЛА та безпілотних літальних комплексів уже на 30 млрд грн.

Зауважується, що усього законтрактовано понад 350 тисяч дронів. Це як найбільш затребувані військовими FPV та “мавіки”, так і дороговартісні розвідувальні та ударні дрони літакового типу, що можуть працювати глибоко в тилу ворога.

Важливо відзначити, що 95% закуплених нами дронів – українського виробництва. Це свідчить про значні досягнення в розвитку національних оборонних технологій і підтверджує високу якість вітчизняної продукції, – зауважив заступник міністра оборони Дмитро Кліменков.

Раніше стало відомо, що завдяки новим правилам закупівлі дронів у 2024 році, держава зекономила понад 3,3 млрд грн. НАБУ повідомило, що закупівлі БпЛА в межах Армії дронів стали однією з найефективніших сфер у першому півріччі 2024 року.

Своєю чергою, міністр оборони України Рустем Умєров під час британсько-української конференції з оборонної промисловості у Києві повідомив, що метою Міноборони на 2024 рік є локалізація виробництва озброєнь в Україні.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.

Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.

Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.