У Міноборони збільшили доплати деяким військовим

Джерело: Міністерство оборони України

Міністерство оборони розширило перелік військових, яким нараховуються додаткові виплати, зокрема саперам, артилеристам і тим, хто служить у ППО. Вищі доплати мають отримувати від 29 вересня.

Додаткові виплати передбачено для:

  • 100 тисяч грн (замість 30 000 грн) – військовослужбовців ракетних військ, артилерії та протиповітряної оборони, які здійснюють вогневе ураження противника, без умови перебування в районі ведення бойових дій;
  • 100 тисяч грн (замість 30 000 грн) – військовослужбовців, які здійснюють розмінування у районах ведення бойових дій;
  • 50 тисяч грн (замість 30 000 грн) – військовослужбовців зі складу командування та штабів (зокрема поза районами ведення бойових дій), які здійснюють управління частинами та підрозділами, що ведуть бойові дії;
  • 30 000 грн – військовослужбовцям за виконання бойових завдань з розмінування поза районами ведення бойових дій.

Також будуть додатково отримувати 20 100 грн військові, які перебувають у розпорядженні понад два місяці та за станом здоров’я не мають змоги виконувати обов’язки військової служби за відповідними посадами. Виплати передбачено з 1 червня.

Також з 1 червня мають нарахувати доплати:

  • від 15 000 до 30 000 грн – інструкторам учбових центрів;
  • 6 000 грн – строковикам;
  • 2 350 грн – курсантам.

Захисники, які перебувають на передовій, будуть надалі отримувати 100 тисяч гривень. Зокрема це стосується бійців, які отримали поранення (контузію, травму, каліцтво), пов’язане із захистом Батьківщини, та перебувають на стаціонарному лікуванні, а також сімей полонених та зниклих безвісти.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.

Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.