У Міноборони збільшили доплати деяким військовим

Джерело: Міністерство оборони України

Міністерство оборони розширило перелік військових, яким нараховуються додаткові виплати, зокрема саперам, артилеристам і тим, хто служить у ППО. Вищі доплати мають отримувати від 29 вересня.

Додаткові виплати передбачено для:

  • 100 тисяч грн (замість 30 000 грн) – військовослужбовців ракетних військ, артилерії та протиповітряної оборони, які здійснюють вогневе ураження противника, без умови перебування в районі ведення бойових дій;
  • 100 тисяч грн (замість 30 000 грн) – військовослужбовців, які здійснюють розмінування у районах ведення бойових дій;
  • 50 тисяч грн (замість 30 000 грн) – військовослужбовців зі складу командування та штабів (зокрема поза районами ведення бойових дій), які здійснюють управління частинами та підрозділами, що ведуть бойові дії;
  • 30 000 грн – військовослужбовцям за виконання бойових завдань з розмінування поза районами ведення бойових дій.

Також будуть додатково отримувати 20 100 грн військові, які перебувають у розпорядженні понад два місяці та за станом здоров’я не мають змоги виконувати обов’язки військової служби за відповідними посадами. Виплати передбачено з 1 червня.

Також з 1 червня мають нарахувати доплати:

  • від 15 000 до 30 000 грн – інструкторам учбових центрів;
  • 6 000 грн – строковикам;
  • 2 350 грн – курсантам.

Захисники, які перебувають на передовій, будуть надалі отримувати 100 тисяч гривень. Зокрема це стосується бійців, які отримали поранення (контузію, травму, каліцтво), пов’язане із захистом Батьківщини, та перебувають на стаціонарному лікуванні, а також сімей полонених та зниклих безвісти.

Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах. 

1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX). 

1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.

Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.

Верховна Рада України взяла до розгляду законопроєкт №13423, який може легалізувати масштабну корупцію в оборонній сфері.