У міжнародному суді Україна планує використати докази злочинів, скоєних росіянами на острові Джарилгач – Гуменюк
Джерело: Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону “Єдині новини”
Керівниця Об’єднаного пресцентру Оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк заявила, що російські армійці продовжують використовувати заповідну зону острова Джарилгач як полігон, що несе за собою “непоправну шкоду екосистемі”. Сили оборони фіксують ці факти, які потім Україна зможе використовувати в міжнародному суді.
“Вони продовжують відточувати свої елементи підготовки, використовуючи заповідну зону як полігон. На жаль, вони продовжують нищити і природу в тому числі. Але в нас є можливість фіксувати ті факти, які можемо потім використовувати в міжнародному суді”, – наголосила Гуменюк.
ДОВІДКОВО. Острів Джарилгач входить до складу національного природного парку “Джарилгацький”, а приморські оселища включені до резолюції Бернської конвенції, тобто мають загальноєвропейське значення.
Російські окупаційні війська облаштували на острові полігон, а сам острів з’єднали з материком. Експерти попереджали, що це матиме “непоправні наслідки” для природних екосистем. На острові, зокрема, мешкали дикі копитні – муфлони, олені, різноманітні види птахів, а десятки видів рослин складали раритетні біотопи і мали охоронний статус.
- Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба зазначив, що голова білоруського Червоного Хреста Дмитро Шевцов публічно визнав злочин незаконної депортації дітей з окупованих територій України. Дипломат закликав Міжнародний кримінальний суд видати ордер на його арешт.
- МВС Росії оголосило в розшук суддю Міжнародного кримінального суду (МКС) Томоко Акане. Вона 17 березня цього року видала ордер на арешт президенту Росії Володимиру Путіну і дитячому омбудсмену Марії Львової-Бєлової.
- Президія асамблеї країн-учасниць Римського статуту занепокоєна повідомленням про видачу владою Російської Федерації додаткового ордера на арешт судді Міжнародного кримінального суду (МКС).
23 січня Європейський парламент ухвалив резолюцію в якій відкидає історичні претензії російського режиму підірвати історію та національну ідентичність України як марні спроби виправдати її триваючу незаконну війну.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 23 січня. З початку доби відбулося 82 бойові зіткнення.
Російські окупанти атакували Куп’янський район, застосувавши FPV-дрон. Внаслідок удару загинула жінка.
Рада оборони Харківщини ухвалила рішення про примусову евакуацію родин із дітьми з 4 населених пунктів Великобурлуцької та з 12 сіл Кіндрашівської громад у Куп’янському районі.
На Донеччині, у тимчасово окупованій Новогродівці окупанти обстріляли пам’ятник Тарасу Шевченку, який місто Калуш передало як подарунок місту-побратиму.