У міжнародному суді Україна планує використати докази злочинів, скоєних росіянами на острові Джарилгач – Гуменюк

Джерело: Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону “Єдині новини”

Керівниця Об’єднаного пресцентру Оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк заявила, що російські армійці продовжують використовувати заповідну зону острова Джарилгач як полігон, що несе за собою “непоправну шкоду екосистемі”. Сили оборони фіксують ці факти, які потім Україна зможе використовувати в міжнародному суді.

“Вони продовжують відточувати свої елементи підготовки, використовуючи заповідну зону як полігон. На жаль, вони продовжують нищити і природу в тому числі. Але в нас є можливість фіксувати ті факти, які можемо потім використовувати в міжнародному суді”, – наголосила Гуменюк.

ДОВІДКОВО. Острів Джарилгач входить до складу національного природного парку “Джарилгацький”, а приморські оселища включені до резолюції Бернської конвенції, тобто мають загальноєвропейське значення.

Російські окупаційні війська облаштували на острові полігон, а сам острів з’єднали з материком. Експерти попереджали, що це матиме “непоправні наслідки” для природних екосистем. На острові, зокрема, мешкали дикі копитні – муфлони, олені, різноманітні види птахів, а десятки видів рослин складали раритетні біотопи і мали охоронний статус.

Російська економіка перебуває у гіршому стані, ніж це подає офіційна статистика Кремля, мовиться у звіті Стокгольмського інституту перехідної економіки (SITE), підготовленому для міністрів фінансів ЄС. Хоча Росія заявляє про зростання ВВП на 4,3% у 2024 році, експерти SITE вважають ці цифри недостовірними через ймовірне заниження інфляції та приховані витрати на війну проти України.

На Закарпатті взяли під варту двох жителів Закарпаття, які намагалися організувати незаконне переправлення в Румунію військовозобов’язаної особи. Чоловіки є служителями московського патріархату. У разі доведення вини їм загрожує до 9 років ув’язнення.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що втрати росіян в Україні з початку 2025 року вже сягнули понад 177 тисяч солдатів.

Президент України Володимир Зеленський і глава Франції Еммануель Макрон не спілкуються через посольства – вони напряму дзвонять один одному через захищені лінії, WhatsApp або Signal.

Глава зовнішньополітичної служби Європейського Союзу Кая Каллас заявила, що не вірить у реальну зацікавленість Росії в досягненні миру в Україні.