У Молдові закрили декілька центрів розміщення українських переселенців
Джерело: Radio Moldova
У Молдові закрили кілька центрів розміщення для вимушено переміщених осіб з України через скорочення витрат на їхнє утримання.
За словами міністра праці та соціального захисту населення Республіки Молдова Олексія Бузу, “залежно від можливостей центру і кількості людей, які перебувають у ньому”, Молдова пропонує “здійснити перехід до проживання в громаді”.
“Жодного переселенця не виженуть на вулицю без альтернативи. Ці центри тимчасові, у нас є ситуації, коли ними керують люди, які не мають необхідної підготовки, тому що вони були створені в кризовій ситуації”, – пояснив міністр.
Він також навів приклад, що “якщо центр розрахований на 200 осіб, а в ньому перебуває 60 переселенців, то не можна скорочувати певні витрати, особливо в холодну пору року, коли доводиться опалювати все приміщення”.
За словами Олексія Бузу, наразі мережа центрів тимчасового розміщення в Молдові утримується коштом партнерів з розвитку, тоді як інші види витрат, які переважно стосуються медичної допомоги, покриваються з держбюджету.
Зазначається, що нині в Молдові перебуває близько 110 тисяч переселенців з України.
- Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну майже 65 тисяч українців знайшли притулок у Республіці Молдова.
- 71% громадян України, які зараз перебувають у Польщі, планують в майбутньому повернутися в Україну. Натомість 17% респондентів мають намір зробити це протягом найближчих трьох місяців.
- За даними Департаменту міграції Литви, в країні за перше півріччя 2023 року кількість громадян України зменшилась на 10 тисяч осіб.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.