У Молдові закрили декілька центрів розміщення українських переселенців

Джерело: Radio Moldova

У Молдові закрили кілька центрів розміщення для вимушено переміщених осіб з України через скорочення витрат на їхнє утримання.

За словами міністра праці та соціального захисту населення Республіки Молдова Олексія Бузу, “залежно від можливостей центру і кількості людей, які перебувають у ньому”, Молдова пропонує “здійснити перехід до проживання в громаді”.

“Жодного переселенця не виженуть на вулицю без альтернативи. Ці центри тимчасові, у нас є ситуації, коли ними керують люди, які не мають необхідної підготовки, тому що вони були створені в кризовій ситуації”, – пояснив міністр.

Він також навів приклад, що “якщо центр розрахований на 200 осіб, а в ньому перебуває 60 переселенців, то не можна скорочувати певні витрати, особливо в холодну пору року, коли доводиться опалювати все приміщення”.

За словами Олексія Бузу, наразі мережа центрів тимчасового розміщення в Молдові утримується коштом партнерів з розвитку, тоді як інші види витрат, які переважно стосуються медичної допомоги, покриваються з держбюджету.

Зазначається, що нині в Молдові перебуває близько 110 тисяч переселенців з України.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого загинув чоловік.

Станом на ранок 24 травня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.

У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого пошкоджено 11 приватних будинків.

Представники України та Норвегії завершили роботу над текстом угоди про гарантії безпеки. Сторони планують підписати документ “за першої можливості”, запевни президент Володимир Зеленський.