У Молдові закрили декілька центрів розміщення українських переселенців
Джерело: Radio Moldova
У Молдові закрили кілька центрів розміщення для вимушено переміщених осіб з України через скорочення витрат на їхнє утримання.
За словами міністра праці та соціального захисту населення Республіки Молдова Олексія Бузу, “залежно від можливостей центру і кількості людей, які перебувають у ньому”, Молдова пропонує “здійснити перехід до проживання в громаді”.
“Жодного переселенця не виженуть на вулицю без альтернативи. Ці центри тимчасові, у нас є ситуації, коли ними керують люди, які не мають необхідної підготовки, тому що вони були створені в кризовій ситуації”, – пояснив міністр.
Він також навів приклад, що “якщо центр розрахований на 200 осіб, а в ньому перебуває 60 переселенців, то не можна скорочувати певні витрати, особливо в холодну пору року, коли доводиться опалювати все приміщення”.
За словами Олексія Бузу, наразі мережа центрів тимчасового розміщення в Молдові утримується коштом партнерів з розвитку, тоді як інші види витрат, які переважно стосуються медичної допомоги, покриваються з держбюджету.
Зазначається, що нині в Молдові перебуває близько 110 тисяч переселенців з України.
- Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну майже 65 тисяч українців знайшли притулок у Республіці Молдова.
- 71% громадян України, які зараз перебувають у Польщі, планують в майбутньому повернутися в Україну. Натомість 17% респондентів мають намір зробити це протягом найближчих трьох місяців.
- За даними Департаменту міграції Литви, в країні за перше півріччя 2023 року кількість громадян України зменшилась на 10 тисяч осіб.
Центральна військова комісія Трудової партії Кореї підтвердила участь армійських підрозділів КНДР у бойових діях проти Сил оборони України на території Курської області Росії.
За оцінками аналітиків, в 2024 році спірні сірі зони на фронті становили від 500 метрів до двох кілометрів у глибину, утім, завдяки застосуванню дронів вони розширились до п’яти-семи кілометрів у деяких районах.
27 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна і США домовилися не враховувати вже надану допомогу у майбутній угоді про співпрацю щодо рідкісноземельних металів.
До кінця квітня 2025 року Чехія у межах своєї ініціативи спорядить Україні ще 400 тисяч великокаліберних боєприпасів, повідомила міністерка оборони Яна Чернохова.
27 квітня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Україна не повинна погоджуватися на пропозицію президента США Дональда Трампа поступитися територією в обмін на припинення вогню з Росією, оскільки це було б схоже на “капітуляцію”.