У морг російського Бєлгорода після падіння літака Іл-76 доставили лише п’ять тіл – ГУР

Джерело: Андрій Юсов в етері “Радіо Свобода”

Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов повідомив, що російський Іл-76, який напередодні упав в Бєлгородській області РФ, раніше фіксували в аеропорту “Енгельс-2”. Вважається, що борт доставляв озброєння, яке росіяни використовували для терору населення України.

Юсов зауважив, що на борту російського військово-транспортного Іл-76 мали перебувати високопосадовці РФ.

На борту справді мали перебувати декілька VIP-ів офіційних від військово-політичного керівництва держави-агресора. Їхні прізвища відомі і будуть названі, матеріали будуть надані в рамках міжнародного розслідування, ― поінформували у ГУР.

Одначе, перед зльотом російські спецслужби “в останній момент” заборонили російським високопосадовцям сідати на літак. Цю інформацію з’ясували вже після того, як сталася подія.

Також Юсов повідомив, що після аварії Іл-76 на місце події прибули російські рятувальники, однак доступу до нього в межах протоколу представникам МНС РФ не надали ― російські спецслужби вигнали рятувальників.

Водночас на відео з місця події не видно тіл.

Відомо з агентурних даних зокрема, що до бєлгородського моргу потрапило лише п’ять тіл. Власне, ця цифра відповідає кількості особового складу екіпажу того самого Іл-76, який знаходився у складі військово-космічних сил РФ, – наголосив Юсов.

Раніше Уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець прокоментував падіння російського літака Іл-76 та зазначив, що не може підтвердити інформацію про те, що на борту були українські військовополонені.

Довідка. Вдень 24 січня над Бєлгородською областю РФ впав військовий літак Іл-76. РосЗМІ фактично одразу повідомили, що на борту перебувало понад 60 осіб і всі загинули.

Трохи згодом офіційні особи РФ заявили, що 24 січня мав відбутись обмін військовополоненими і на борту, який впав, нібито перевозили тих, кого повинні були повернути.

В українській розвідці підтвердили підготовку обміну військовополоненими. Водночас підтвердити інформацію про те, що на борту Іл-76 були полонені, українська сторона не підтверджує. Зазначається, що всі дані щодо цього перевіряються українськими спецслужбами.

Зреагував на падіння Іл-76 і президент України Володимир Зеленський.

“ГУР займається з’ясуванням долі всіх полонених. Служба безпеки України розслідує всі обставини. Я дав доручення міністру закордонних справ України поінформувати партнерів щодо наявних даних в України. Наша держава буде наполягати на міжнародному розслідуванні”, – наголосив він.

Своєю чергою, аналітики ISW зауважили, що РФ намагається використати авіакатастрофу Іл-76 над Бєлгородщиною, аби дестабілізувати ситуацію всередині України та підірвати підтримку Заходу.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.