У МЗС прокоментували ініціативу РФ про визнання «незаконним» рішення передати Крим Україні

Джерело: МЗС України

У Міністерстві закордонних справ України прокоментували внесення до Держдуми РФ законопроєкту про визнання “незаконним” рішення радянської влади у 1954 році передати Україні Крим.

“Внесення до російської Держдуми законопроєкту про визнання “незаконним” рішення радянської влади у 1954 році передати Україні Крим є нікчемною спробою російської диктатури легітимізувати власні грубі порушення міжнародного права”, – зазначили у відомстві.

Відтак наголосили, що між тим, агресор грубо порушив і продовжує порушувати власні ж зобов’язання, оскільки свого часу юридично, документально та недвозначно визнав кордони сучасної України як на двосторонньому, так і на багатосторонньому рівнях.

“Сотні разів спіймана на брехні та скомпрометована російська влада може скільки завгодно продовжувати свою пропаганду, зокрема під виглядом законотворчості, але це не змінить визнаної світовим співтовариством реальності: Крим – це Україна”, – наголосили у МЗС України.

А також зауважили, що зазначений законопроєкт Держдуми лише зайвий раз підтверджує, що цей факт, як і неминучість деокупації, чітко усвідомлюють і в Москві, тому й виникають такі панічні ініціативи.

Сьогодні, 24 грудня, на Сумщині рятувальники потрапили під повторний ворожий удар під час ліквідації пожежі.

У застосунку “Армія+” запроваджено нову програму для військових під назвою “Плюси”, яка надаватиме захисникам різноманітні преференції.

Сьогодні, 24 грудня, в окупованому Бердянську вибухнула автівка. Ймовірно, вона належала голові окупаційної ради міста Василю Нечету.

У вівторок, 24 грудня, російські війська скинули вибухівку з дрона на мирних жителів у Херсонській області. Внаслідок нападу двоє цивільних зазнали поранень.

Українська колядка “Сумний святий вечір” є особливим явищем народної творчості, що виникло у важкі повоєнні роки. Її створення припадає на період після Другої світової війни, коли український народ зазнавав страждань і бореться за свою свободу, яку радянський режим хотів знищити. Колядка є свідченням тих часів, коли святкування Різдва відбувалося на тлі боротьби УПА проти радянської влади, репресій та економічних труднощів.