У МЗС засудили етапування з Криму політв’язнів Нарімана Джеляла, Асана та Азіза Ахтемових

Джерело: пресслужба МЗС України

3 жовтня Міністерство закордонних справ рішуче засудило примусове етапування з тимчасово окупованого Криму до РФ для відбування покарання незаконно засуджених громадян України Нарімана Джеляла, Асана та Азіза Ахтемових.

Зазначається, що Джелял є першим заступником голови Меджлісу кримськотатарського народу, який заборонений в окупованому Криму з 2016 року як “екстремістська організація”, Ахтемови — кримськотатарські активісти.

Трьох громадян затримали силові структури окупаційної адміністрації у вересні 2021 року за сфабрикованими звинуваченнями. Згодом їх додатково звинуватили у злочинах, які вони не скоювали.

21 вересня 2022 року російська окупаційна адміністрація засудила Нарімана Джеляла до 17  років позбавлення волі в колонії суворого режиму, штрафу 700 тисяч рублів та 1 рік та 6 місяців обмеження волі пересування. Асана Ахтемова було засуджено до 15 років строку зі штрафом 500 тисяч рублів та терміном обмеження свободи пересування 1 рік. Азіз Ахтемов отримав вирок 13 років позбавлення волі, штраф 500 тисяч рублів та обмеження свободи пересування на 1 рік.

У пресслужбі наголосили, що окупанти у Криму розгорнули цілеспрямовану репресивну кампанію, метою якої стало викорінення будь-яких форм нелояльності.

Так, однією з головних жертв репресій став корінний народ Криму – кримські татари, сотні з яких зазнали різних форм переслідувань за етнічним, політичним, релігійним підґрунтям.

РФ має виконати резолюцію Генеральної Асамблеї ООН “Ситуація з правами людини в тимчасово окупованих Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, Україна”, ухвалену 15 грудня 2022 року, яка вимагає звільнити незаконно затриманих українців, — мовиться у повідомленні.

У МЗС закликали міжнародну спільноту та партнерів, зокрема у межах Міжнародної Кримської платформи, продовжувати здійснювати тиск на РФ з метою негайного звільнення усіх українських громадян, незаконно ув’язнених російською окупаційною адміністрацією в Криму, та запровадити нові санкційні обмеження щодо посадових осіб, причетних до переслідувань громадян України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 16 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 112 бойових зіткнень.

Кількість загиблих внаслідок російського авіаудару по Добропіллю на Донеччині збільшилася до двох осіб.

Євросоюз розглядає можливість використання прибутку від заморожених російських активів для фінансування нового пакету військової допомоги Україні на $10 млрд, запропонованого президентом США Дональдом Трампом.

Верховна Рада 16 липня ухвалила в другому читанні законопроєкт №13168, яким вносяться зміни до закону “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, врегулювавши порядок отримання одноразової грошової допомоги в разі загибелі військового у полоні та прирівнявши смерть у російських тюрмах до загибелі на полі бою.

16 липня президент Володимир Зеленський подав щойно звільненого главу уряду Дениса Шмигаля на посаду очільника Міністерства оборони.