У Нацгвардії створили два корпуси на чолі з командирами «Азову» та «Хартії»
Джерело: Інтерфакс-Україна
Командувач Національної гвардії України Олександр Півненко повідомив, що в Нацгвардії створили два корпуси на чолі з командиром бригади “Азов” полковником Денисом Прокопенком (Редіс) та командиром бригади “Хартія” полковником Ігорем Оболєнським (Корнет).
“Це частина загальної реформи, у рамках якої Збройні сили України переходять від тимчасових органів управління військами — оперативно-тактичних угруповань і тактичних груп до корпусної системи”, — зазначив Півненко.
За його словами, корпусна система дозволить значно покращити комунікацію між військовими та зробити армію більш ефективною.
Реформа враховує досвід війни з РФ, зокрема необхідність швидкого маневрування, стійкості до ударів противника та здатності утримувати великі території, проводити контрударні дії. Корпусна структура має підвищити гнучкість і стійкість військ та підрозділів НГУ.
“Це сприятиме ефективнішій координації оборонних і наступальних дій. Крім того, інформація про планування операцій буде більше обмежена – знатимуть лише ті, хто відповідатиме за планування, відповідно менша ймовірність витоку таких відомостей. Сама ж корпусна структура вже частково тестувалася в зонах бойових дій, зокрема на Донбасі, де укрупнені угруповання показали кращу координацію порівняно з роздрібненими групами”, — пояснив командувач Нацгвардії.
Армійські корпуси матимуть власні штаби, розвідувальні, артилерійські та логістичні підрозділи. Це підвищить їхню самостійність без необхідності постійного залучення вищого командування.
“Корпуси передбачають об’єднання кількох бригад НГУ та допоміжних підрозділів під єдиним командуванням. Це дозволяє ефективніше координувати дії на великих ділянках фронту, оптимізувати логістику та управління ресурсами”, — зазначив Півненко.
В “Азові” повідомили, що до їх корпусу увійшли:
- 1-ша президентська бригада оперативного призначення “Буревій”;
- 12-та бригада спеціального призначення “Азов”;
- 14-та бригада оперативного призначення “Червона Калина”;
- 15-та бригада оперативного призначення “Кара-Даг”;
- новостворена 20-та бригада оперативного призначення “Любарт”.
В “Хартії” наразі не уточнили, хто увійшов до другого корпусу.
- У Збройних силах України оновили програму базової загальної військової підготовки (БЗВП), скоротивши її тривалість для військовослужбовців, які придатні до служби в тилових підрозділах.
Німеччина передала Україні черговий пакет військової допомоги. Уряд країни опублікував оновлений список.
Головний міністр індійського штату Тамілнад Мутхувел Карунанідхі Сталін оголосив про премію в розмірі мільйона доларів будь-якій особі чи організації, які допоможуть розшифрувати писемність долини Інда, відкриту в 1920-х роках британським археологом Джоном Маршаллом, який тоді очолював Археологічне управління Індії.
Команда Платформи пам’яті Меморіал 8 квітня презентувала нову версію національного діджитал-меморіалу https://memorial.ua/ і відзначила амбасадорів та хранителів пам’яті – людей, завдяки яким зберігаються імена вбитих росією цивільних і полеглих військових.
Платформа була створена командою Агенції медійного росту “Або” як журналістська ініціатива у березні 2022 року. Відтоді Меморіал перетворився на повноцінну громадську організацію, яка документує історії загиблих українців (наразі налічує майже 10 000 історій цивільних та військових) і працює над створенням нової культури пам’яті в Україні.
Міська рада нагородила 13-річного Кирила Ілляшенка, який рятував людей з палаючого автобуса після ракетного удару росіян по Сумах.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 17 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 79 бойових зіткнень.