У національному парку Індії за три дні померло майже все стадо слонів

Джерело: BBC News

За три дні в національному парку в центральній Індії померло десять слонів, що викликало тривогу серед захисників природи.

Тварини, частина стада з 13 слонів, загинули 29 – 31 жовтня в національному парку Бандхавгарх в штаті Мадг’я-Прадеш.

У попередньому токсикологічному звіті йдеться, що слони могли померти від того, що з’їли просо, заражене грибком.

“[Токсикологічний звіт показує], що слони споживали велику кількість гнилих рослин кодо [пшона] і зерна”, – сказав Л. Крішна Мурті, старший чиновник лісництва, який веде розслідування смертей.

За попередніми непідтвердженими повідомленнями, слонів отруїли, ймовірно, фермери, щоб ті не знищували посівів. Але урядовці кажуть, що ознак навмисного отруєння немає.

У токсикологічному звіті зазначено, що в зразках, взятих у мертвих слонів, виявлено циклопіазонову кислоту – грибковий нейротоксин.

Вважається, що вони з’їли велику кількість проса кодо, яке зазвичай вирощують у посушливих регіонах таких країн, як Індія, Пакистан, Філіппіни та частини Західної Африки.

Близько 35% проса кодо, виробленого в Індії, вирощується в Мадг’я-Прадеш.

Урожай швидко росте, добре переносить посуху і може довго зберігатися. Він також легко засвоюється і має ряд переваг для здоров’я. Але деякі дослідження виявили, що вживання пшона може викликати інтоксикацію та отруєння, оскільки зерна “часто заражені” грибами, які виробляють циклопіазонову кислоту.

Президент Джо Байден напередодні Різдва підписав закон, згідно з яким, білоголового орлана визнано національним птахом Сполучених Штатів Америки.

У Фінляндії затримали російський танкер. Його підозрюють у пошкодженні підводного кабелю.

На Хмельниччині вдалося попередити незаконний продаж срібної накладки, яка належить до епохи Великого переселення народів (425-450 роки), на інтернет-аукціоні.

Китай затвердив проєкт будівництва гідроелектростанції, яка стане найбільшою у світі. Дамба зводитиметься на річці Ярлунг Зангбо на сході Тибетського плато. Планується, що щорічно станція вироблятиме 300 мільярдів кіловат-годин електроенергії.

Внаслідок удару по командному пункту 810 окремої бригади морської піхоти ЗС РФ у Льгові Курської області загинуло 18 російських військових.