У найближчі місяці Японія постачить Україні трансформатори та сонячні панелі

Джерело: пресслужба Міністерства енергетики

У найближчі місяці японські партнери передадуть Україні трансформатори та сонячні панелі у межах програми підтримки українського енергосектору.

Про відповідне рішення повідомили під час зустрічі заступників міністра енергетики Ярослава Демченкова та Світлани Гринчук із представниками Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) на чолі з віце-президентом агентства Андо Наокі.

Пан Наокі запевнив, що Японія продовжить підтримку українського енергосектору, та анонсував постачання протягом найближчих місяців трансформаторів та сонячних панелей.

Своєю чергою, Демченков подякував японській стороні за підтримку, надану українському енергетичному сектору, та наголосив на її важливому значенні для проходження зими в умовах ворожих атак на об’єкти енергетичної інфраструктури.

Представники Міністерства наголосили, що Україна зацікавлена у поглибленні співпраці з агентством для посилення фізичного захисту енергооб’єктів.

Андо Наокі акцентував, що енергетична безпека має дуже важливе значення, і близько 40% допомоги, яку японська сторона надає Україні, — це підтримка енергетичного сектору країни.

Зауважимо, з метою підготовки України до проходження зимового періоду, Японія передала два нових автотрансформатори. Завдяки чому безперебійне постачання електроенергії буде забезпечене 500 тисячам споживачів.

Раніше Литовська Республіка у межах співпраці та допомоги у відбудові енергосистеми передала українській стороні вже другий потужний силовий автотрансформатор.

Також міністерка енергетики Сполучених Штатів Дженніфер Гренхольм повідомила про надання трьох генераторів для забезпечення резервного живлення українських реакторів у разі аварійних відключень електроенергії.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.