У НАТО пообіцяли значну військову допомогу Україні

Джерело: Reuters

10 січня на засіданні Ради Україна-НАТО, союзники чітко дали зрозуміти, що продовжуватимуть надавати країні значну військову, економічну та гуманітарну допомогу на тлі повномасштабного вторгнення Росії, що триває майже два роки.

Країни-члени окреслили плани з надання Україні “мільярдів євро додаткових можливостей” у 2024 році.

НАТО рішуче засуджує російські ракетні та безпілотні атаки на українських цивільних жителів, зокрема зі зброєю з Північної Кореї та Ірану, – заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг. – Поки Москва посилює свої удари по українських містах і населенню, союзники по НАТО зміцнюють протиповітряну оборону України.

Україну на онлайн-зустрічі представляли командувач ВПС Києва генерал-лейтенант Микола Олещук та заступник міністра внутрішніх справ Олексій Сергієв.

Росія посилила атаки в новорічний період і завдала ударів по двох найбільших містах України, Києві та Харкові, на початку цього місяця під час нової хвилі важких авіаударів.

Засідання Ради Україна-НАТО відбулося на прохання української сторони.

Додамо, що у НАТО заявили про засудження останніх масованих ракетних ударів по Україні з боку РФ. Альянс запевнив у продовженні підтримки українських сил у боротьбі проти росіян.

8 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський зазначив, що провів нараду відносно подальшої міжнародної роботи та висловив сподівання на посилення української ППО.  9 січня Зеленський провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, учасники якого проаналізували останні масовані атаки РФ та ефективність Повітряних сил.

Ввечері 9 січня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба висловив сподівання, що засідання 10 січня супроводжуватиметься швидкими зобов’язаннями посилити протиповітряну оборону країни, аби відбити хвилі масованих ракетних атак РФ.

7 квітня Папа Римський Франциск відправив до України кардинала Конрада Краєвського, аби він доправив чотири карети швидкої допомоги, оснащені всім необхідним для порятунку життів на лінії фронту.

7 квітня Україна ініціювала термінове засідання Ради Безпеки ООН та спеціальне засідання Постійної ради ОБСЄ через російський ракетний удар по Кривому Рогу. Засідання відбудуться 8 квітня.

Президент Дональд Трамп заявив, що “не в захваті” від російських обстрілів України, оскільки США намагаються виступити посередником у врегулюванні війну між двома країнами.

7 квітня президент Володимир Зеленський призначив колишнього генерального прокурора Андрія Костіна послом України у Нідерландах, а також представником при Організації із заборони хімічної зброї. Раніше глава держави наполягав, що посадовець має понести “політичну відповідальність” після викриття з інвалідностями прокурорів.

Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін’юсту про стягнення в дохід України продукції та сировини, якими володів підсанкційний російський олігарх Олег Дерипаска.