У НАТО закликали передати Україні ракети, що дістають до Москви
Джерело: резолюція НАТО
Парламентська асамблея НАТО схвалила резолюцію, в якій підтримали право України завдавати ударів по військових об’єктах на території Росії. Учасники асамблеї закликали надати Києву відповідне озброєння.
Народний депутат та голова української делегації Єгор Чернєв уточнив, що мова про ракети середньої дальності з радіусом дії від 1000 до 5500 кілометрів. До таких систем зокрема належать ракети Tomahawk.
Навіть ракети з дальністю 1000 кілометрів зможуть долетіти до таких міст, як Москва і Санкт-Петербург, а також до Чорнозем’я, Поволжя, включаючи Татарстан, Північного Кавказу та інших територій. Якщо Україна отримає ракети з максимальною дальністю у 5500 кілометрів, під удар потраплять, наприклад, Ямало-Ненецький автономний округ, Сибірський федеральний округ або Якутія.
Чернєв зазначив, що українській делегації вдалося переконати західних партнерів включити цей пункт до резолюції, що, за його словами, створює юридичну основу для передачі подібних озброєнь країнами-членами НАТО.
Резолюція також містить заклик прискорити процес прийняття України до НАТО, активізувати “політичні та практичні зусилля” в цьому напрямку, а також підтримувати План перемоги президента України Володимира Зеленського, його формулу миру та принцип “нічого про Україну без України”.
Асамблея звернулася до союзників з пропозицією розробити до наступного саміту НАТО в Нідерландах єдину стратегію щодо Росії. Ця стратегія має бути спрямована на зміцнення спроможності альянсу стримувати та протидіяти російським загрозам, а також на зниження можливостей Росії вести війну. Зокрема, пропонується домогтися повного дотримання санкцій. Також рекомендується використовувати весь потенціал співпраці НАТО з Україною.
Окремо у документі акцентували на забезпеченні відповідальності російських військових та посадових осіб за воєнні злочини.
Читайте також: The Guardian: «Червоні лінії» Путіна – лише слова, РФ – не така сильна, як вважають
- 26 листопада Рада НАТО-Україна на рівні послів обговорила безпекову ситуацію після запуску Росією по Дніпру експериментальної балістичної ракети середньої дальності.
- США близькі до угоди про надання Україні далекобійних ракет JASSM, які могли б досягти глибини Росії, однак Києву доведеться зачекати кілька місяців, оскільки США розв’язують стандартні технічні проблеми, заявили представники США.
- На думку американського військового кореспондента Девіда Акса, російські ядерні погрози можна сприймати як “порожній блеф”, оскільки якщо це не так, тоді ядерний удар був неминучим з 1999 року.
- Президент Естонії Алар Каріс заявив, що союзники по НАТО повинні зробити більше, щоб допомогти захистити Україну, перетнувши всі так звані “червоні лінії”.
В підземному переході метро на станції “Rathaus Steglitz” у Берліні до середини січня проходить художня виставка “Підземний сад”, яку створили українські діти, що малювали в укритті під землею в Харкові.
Уряд Греції погодився передати Україні 24 ракети Sea Sparrow.
Режисер і сценарист серіалу “Гра в кальмара” Хван Дон Хьок повідомив, що третій сезон проєкту стане фінальним.
У Закарпатській області поліція затримала групу осіб, які переправляли чоловіків через кордон.
У Європі почали блокувати Telegram-канал пропагандистського ресурсу “РИА Новости” через порушення місцевих законів.