У НАТО зреагували на застосування Росією ракети «Кедр»

Джерело: пресслужба НАТО
26 листопада Рада НАТО-Україна на рівні послів обговорила безпекову ситуацію після запуску Росією по Дніпру експериментальної балістичної ракети середньої дальності.
Під час зустрічі союзники по НАТО підтвердили свою підтримку України, — наголосили у спільній заяві за підсумками переговорів у Брюсселі.
На позачерговому засіданні Ради Україна-НАТО, скликаному на запит Києва, наголосили, що атака, спрямована на Дніпро, розглядається як “чергова спроба Росії тероризувати громадянське населення України та залякати тих, хто підтримує Україну, оскільки вона захищає себе від незаконної та неспровокованої агресії Росії”.
У Північноатлантичному альянсі підтвердили, що застосування Росією експериментальної балістичної ракети “не змінить хід війни і не утримає союзників НАТО від підтримки України”.
Зауважимо, Телеграм-канал “Оперативний ЗСУ” 24 листопада показав залишки ворожої ракети комплексу “Кедр”, яку росіяни назвали “Орешник”: саме нею ворог завдав удару по Дніпру.
Нагадаємо, що у ПС ЗСУ повідомили, що Росія атакувала місто Дніпро МБР близько 5:18. Запуск здійснювався з Астраханської області (РФ).
Загалом по Дніпру цього ранку було запущено дев’ять ракет різних типів, націлені на підприємства та критичну інфраструктуру. Шість крилатих ракет було збито, три ракети – МБР, аеробалістична ракета “Кинджал” та крилата ракета Х-101 – вразили цілі.
Внаслідок атаки у місті зафіксовано незначні руйнування, зокрема будівля центру реабілітації для осіб з інвалідністю. Постраждало двоє осіб.
У Росії коментувати атаку МБР по Україні відмовились. Зокрема речник Кремля Дмитро Пєсков порадив звертатись до міноборони РФ. Коментувати ситуацію заборонили й речниці МЗС РФ Марії Захаровій.
Зауважимо, що про ймовірність атаки по Україні російською МБР повідомлялось ще напередодні, 20 листопада, коли у Києві “через високу ймовірність масованої атаки” припинили роботу кілька іноземних посольств.
Тоді осінтери повідомили, що це може бути пов’язано саме з ймовірністю атаки по Україні міжконтинентальною балістичною ракетою РС-26 “Рубіж”.
- Нині тривають експертизи щодо ракети, якою сьогодні Росія атакувала Дніпро, про що повідомив Президент України Володимир Зеленський.
- Сполучені Штати Америки заздалегідь попередили як Україну, так і союзників про підготовку російськими військами до удару експериментальною ракетою “Орєшнік”.
- У своєму зверненні очільник Кремля Володимир Путін заявив, що під час ранкової атаки на Дніпро 21 листопада росіяни застосували ракету середньої дальності “Орєшнік”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.
Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні.
В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.
У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.