У НБУ вважають, що українці стали більше заробляти

Джерело: презентація “Звіту про фінансову стабільність” НБУ на Youtube.

У НБУ дійшли до думки, що реальні доходи українців стали помітно зростати у зв’язку з підвищенням заробітних плат, пенсій та зниженням інфляції.

“Номінальні доходи населення зростають досить швидко, і навіть реальні доходи з огляду на невисоку інфляцію відповідно зростають теж швидко”, – сказала директорка Департаменту фінансової стабільності НБУ Первін Дадашова.

НБУ заявив, що цього року пришвидшилося зростання реальних доходів населення. Основними причинами цього є зарплати, передусім у приватному секторі, і відновлення економічної активності.

“З іншого боку, середню зарплату вгору рухає посилення конкуренції за працівників. Середньомісячна зарплата у І кварталі 2024 року зросла на 22,5% порівняно із рівнем рік тому. Підприємства й надалі відчувають брак кваліфікованих працівників”, – йдеться у звіті.

У лютому і березні більше як половина опитаних працедавців сказали, що нині пошук працівників став найбільшою складністю.

Позитивний вплив на доходи мало поступове підвищення мінімальної зарплати на початку року та у квітні. Загальне зростання доходів населення підтримується збільшенням виплат у бюджетних установах та грошового забезпечення військовослужбовців.

Завдяки відновленню доплат за лютий-квітень 2024 року номінальні виплати військовим зросли на 10% у річному вимірі. Пенсійні виплати також продовжують зростати завдяки індексації. Ще одним значним чинником зростання реальних доходів є суттєве уповільнення інфляції, зазначили в НБУ.

“Попри збереження безпекових ризиків та руйнування енергетичної інфраструктури, економіка й надалі зростатиме. Ділова активність сприятиме зниженню безробіття. Конкуренція роботодавців за кваліфікованих працівників і надалі зумовлюватиме підвищення зарплат. Згідно з опитуванням НБУ підприємств у І кварталі, 77% опитаних планують підвищити зарплату у 2024 році. Крім того, уряд має наміри підвищувати рівень оплати праці військовослужбовців. Однак пришвидшення інфляції дещо гальмуватиме приріст реальних доходів”, – йдеться в огляді.

8 липня президент Вірменії Ваагн Хачатурян підписав закони щодо націоналізації ЗАТ “Електричні мережі Вірменії” проросійського бізнесмена Самвела Карапетяна.

Естонія може заблокувати ухвалення 18-го пакету санкцій для тиску на Росію, якщо він не включатиме зниження граничної ціни на російську нафту, натякнув міністр закордонних справ країни Маргус Цахкна.

Міністерство освіти Франції дозволило використовувати британську драму “Юнацтво” у середніх школах для навчання підлітків про токсичну маскулінність та загрози в Інтернеті.

Провідний американський розважальний тижневик Variety розповів про нову стрічку оскароносного українського режисера Мстислава Чернова.

Пентагон планує збільшити обсяги закупівель ракет Patriot. Згідно з бюджетною заявкою на 2026 рік, армія просить виділити понад 1,3 млрд доларів на придбання 224 ракет. Згідно з документами, які супроводжують бюджетний запит на 2026 фінансовий рік, група військових високопосадовців, котра формує рекомендаційні вимоги до озброєння, збільшила план закупівлі Patriot з 3376 до 13 773 одиниць.