У Нігерії на гей-весіллі заарештували понад 100 осіб за те, що вони відвідали захід
Джерело: Insider
Нігерійська поліція заарештувала понад 100 осіб на гей-весіллі, заявивши, що влада притягне до відповідальності багатьох із них за “проведення та присутність на церемонії одностатевого весілля”.
Речник командування поліції штату Дельта повідомив журналістам, що офіцери знайшли щонайменше 200 осіб, які були присутні на заході, і що щодо 67 відвідувачів все ще ведеться розслідування. Він також додав, що офіційні особи висловили занепокоєння тим, що багато учасників були “переодягнені в жінок”.
У Нігерії одностатеві стосунки є незаконними, і в країні передбачено 14-річне ув’язнення для будь-кого, хто вступає в одностатевий шлюб.
Свідчення, підтримка та підбурювання до одностатевого шлюбу карається 10 роками позбавлення волі.
“Ми не будемо сприймати це легковажно, ми забезпечимо відповідне переслідування”, – сказав речник поліції.
Деякі з арештованих заперечували, що були на гей-весіллі, і сказали журналістам, що брали участь у нічному показі мод.
У пресрелізі у вівторок, 29 серпня, поліція штату повідомила, що офіцери прибули на захід у місті Варрі в неділю, 27 серпня, ввечері, розігнавши натовп і переслідуючи гостей.
Вони додали, що чиновники отримали кадри, на яких видно шлюбну церемонію та весільні гуляння.
Amnesty International Nigeria засудила арешти.
“Amnesty International закликає поліцію штату Дельта Нігерії негайно звільнити понад 100 чоловіків, заарештованих і представлених у ЗМІ за ймовірну організацію гей-шлюбів, і негайно покласти край цьому полюванню на відьом. Це вражає, що просто переодягання, зачіски або сидіння в парі може набути злочинних масштабів”, – написала організація.
- Світовий банк оголосив про припинення надання нових позик Уганді через суперечливий закон проти ЛГБТК.
- У Малайзії на музичному фестивалі Good Vibes стався скандал через критику соліста британського гурту The 1975 Метті Гілі. Він на сцені розкритикував закон країни про ЛГБТК і поцілував колегу по групі на сцені. Після цього уряд країни скасував решту триденного заходу.
- Швейцарський виробник годинників Swatch Group (UHR.S) подав до суду на уряд Малайзії через вилучення годинників, присвячених ЛГБТК. У компанії вважають, що цей крок завдав шкоди їхній репутації.
- Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак попросив вибачення у ветеранів, які є частиною ЛГБТ-спільноти, через заборону служити в збройних силах до 2000 року.
Президент України Володимир Зеленський повідомив деталі чергової масованої повітряної атаки Росії по Україні.
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що, якби він був на місці президента Петера Пеллегріні, позбавив би школяра Симона Оманіка нагороди.
15 січня під час ранкової масованої ракетної атаки російські окупанти вразили два об’єкти критичної інфраструктури у Львівській області.
Комісія з цінних паперів та бірж США (SEC) подала до суду на мільярдера та винахідника Ілона Маска. Його підозрюють у неналежному повідомлені даних про володіння платформою X.
У Південній Кореї затримали президента Юн Сук Йоля після того, як йому оголосили імпічмент у зв’язку зі справою про запровадження воєнного стану.