У Німеччині розшукали 161 українську дитину, викрадену Росією – Нацполіція
Джерело: Нацполіція, “Укрінформ”
У Німеччині вдалося встановити місцезнаходження 161 української дитини, викрадених Росією. Про результати оголосив голова Національної поліції України Іван Вигівський під час зустрічі з президентом Федерального відомства кримінальної поліції Німеччини Гольгером Мюнхом.
Їхня зустріч відбулася в Берліні.
“Завдяки нашій співпраці з правоохоронними органами ФРН за напрямом документування воєнних злочинів Російської Федерації, а саме депортації та примусового переміщення українських дітей, встановлено місцезнаходження в Німеччині 161 української дитини, які розшукувались як примусово переміщені на тимчасово окуповані території або депортовані до РФ та Білорусі”, — сказав він.
Вигівський підкреслив важливість спільних дій у протидії воєнним злочинам, зокрема депортації та примусового переміщення українських дітей, які стали жертвами конфлікту. Крім того, він висловив надію на допомогу партнерів у притягненні військових злочинців до відповідальності перед українськими та міжнародними судами.
Обговорено також питання внесення до Шенгенської інформаційної системи даних про російських військових злочинців, щоб забезпечити їх утримання і виконання судових рішень у різних країнах.
- Згідно з даними Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), в Україні діти, які проживають на прифронтових територіях, протягом останніх двох років війни були змушені провести від 3 до 5 тисяч годин, або 4 – 7 місяців, у підвалах чи на станціях метро під час повітряних тривог.
- Україна і Польща домовилися спільно шукати українські родини у Польщі для дітей, евакуйованих з інтернатів через війну.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.