У Німеччині розшукали 161 українську дитину, викрадену Росією – Нацполіція
Джерело: Нацполіція, “Укрінформ”
У Німеччині вдалося встановити місцезнаходження 161 української дитини, викрадених Росією. Про результати оголосив голова Національної поліції України Іван Вигівський під час зустрічі з президентом Федерального відомства кримінальної поліції Німеччини Гольгером Мюнхом.
Їхня зустріч відбулася в Берліні.
“Завдяки нашій співпраці з правоохоронними органами ФРН за напрямом документування воєнних злочинів Російської Федерації, а саме депортації та примусового переміщення українських дітей, встановлено місцезнаходження в Німеччині 161 української дитини, які розшукувались як примусово переміщені на тимчасово окуповані території або депортовані до РФ та Білорусі”, — сказав він.
Вигівський підкреслив важливість спільних дій у протидії воєнним злочинам, зокрема депортації та примусового переміщення українських дітей, які стали жертвами конфлікту. Крім того, він висловив надію на допомогу партнерів у притягненні військових злочинців до відповідальності перед українськими та міжнародними судами.
Обговорено також питання внесення до Шенгенської інформаційної системи даних про російських військових злочинців, щоб забезпечити їх утримання і виконання судових рішень у різних країнах.
- Згідно з даними Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), в Україні діти, які проживають на прифронтових територіях, протягом останніх двох років війни були змушені провести від 3 до 5 тисяч годин, або 4 – 7 місяців, у підвалах чи на станціях метро під час повітряних тривог.
- Україна і Польща домовилися спільно шукати українські родини у Польщі для дітей, евакуйованих з інтернатів через війну.
Внаслідок російської атаки по Кривому Рогу зросла кількість постраждалих до 26 осіб. Двоє жінок перебувають у важкому стані. В однієї жінки різані рани голови, а в іншої – осколкове поранення живота.
За словами аналітиків Defence Express, проаналізувавши інформацію у The Military Balance 2024, довіднику Bulletin of the Atomic Scientists по ядерному арсеналу РФ та збірнику SIPRI Yearbook 2024, вони дійшли висновку, що станом на початок 2024-го у своєму арсеналі окупанти мали 521 міжконтинентальну балістичну ракету наземного та морського базування.
19 листопада у Херсонській області внаслідок вибуху саморобного дрона загинув грузинський доброволець Леван Лохішвілі.
У Збройних силах України створили першу школу підготовки операторів безпілотних наземних роботизованих комплексів (БпНК).
Агентка ФСБ, яка діяла під псевдонімом “007”, отримала 15 років тюрми за шпигунство в Україні.