У Німеччині відбудуться масштабні навчання з кіберзахисту

Джерело: Nordkuerier

Щонайменше вісім земель Німеччини та федеральні силові структури проведуть наприкінці вересня навчання Lükex 23, на яких будуть відпрацьовувати дії у відповідь на масштабну кібератаку на органи влади.

“Численні федеральні та державні департаменти з підпорядкованими їм органами влади проводять спільну підготовку. За сценарієм навчання Lükex 23, зосереджуються на діях уряду, які були порушені масовою кібератакою”, – розповіли у Федеральному управлінні цивільного захисту та допомоги при стихійних лихах (BBK).

Речник ВВК зазначив, що точний сценарій навчань Lükex 23, які стартують 27 вересня і триватимуть два дні, не оприлюднюють, щоб не поставити під загрозу ефект від них. При цьому, посадовці запевняють, що громадяни не відчують жодних незручностей.

Як пояснили у виданні, навчання планувалося провести ще у 2020 році, проте через пандемію, викликану COVID-19, їх довелося перенести: спочатку на 2022 рік, а потім – на 2023-й через російське повномасштабне вторгнення в Україну.

Причиною відтермінування навчань стало те, що персонал, відповідальний за врегулювання кризових ситуацій, був дуже зайнятий розв’язанням поточних проблем у контексті війни РФ проти України, що ускладнювало підготовку до Lükex 23.

До навчання приєднаються землі Бранденбург, Баден-Вюртемберг, Баварія, Гессен, Північний Рейн-Вестфалія, Саксонія, Нижня Саксонія, та Тюрингія. Серед учасників федерального рівня – МВС, МЗС, Бундесбанк, Федеральне відомство з інформаційної безпеки і Національний центр кіберзахисту, а також Бундесвер зі своїм Територіальним командуванням і Командуванням кібернетичного та інформаційного простору.

  • Хакери, яких підозрюють у роботі на російську розвідку, націлили на десятки дипломатів у посольствах в Україні фальшиву рекламу вживаних автомобілів, намагаючись зламати їхні комп’ютери.

“Укрзалізниця” запустила сервіс спецзамовлення квитків для військовослужбовців, завдяки якому у разі відсутності квитків у продажу військові зможуть їх забронювати онлайн.

В міністерстві закордонних справ Великої Британії сьогодні, 6 грудня, оголосили про нові санкції проти російської “воєнної машини” в Україні.

Міністерство цифрової трансформації України та Європейська організація кібербезпеки (ECSO) уклали меморандум про співробітництво, який посилить кібербезпеку України.

У США затримали та арештували 17-річну Девонту Лінч, яка наприкінці листопада разом зі спільником підійшли до агента ФБР і, погрожуючи йому пістолетом, викрали автівку. 

У вівторок, 5 грудня, Вікіпедія опублікувала 25 найпопулярніших сторінок 2023 року, які відображають інтерес світу до інновацій у сфері штучного інтелекту та людей, які померли цього року.