У Німеччині відновлюють мережу бункерів
Джерело: Bild
У Німеччині розробляють національний план створення бункерів для захисту населення. План передбачає переобладнання громадських і приватних будівель, а також створення мобільного додатку для пошуку укриттів та інформування громадян про заходи безпеки.
З 2007 року у Німеччині почався поступовий демонтаж бункерів, адже вважалося, що вони більше не знадобляться. Нині у ФРН залишилося лише 579 громадських укриттів, розрахованих на 480 тисяч осіб.
Своєю чергою, опозиція б’є на сполох. Заступниця голови парламентської фракції ХДС/ХСС Андреа Ліндгольц критикує міністерку внутрішніх справ Ненсі Фезер, заявляючи, що та “злочинно нехтує” цією проблемою. Як приклад Ліндгольц наводить Польщу, де з 2026 року всі нові будівлі матимуть обов’язково оснащуватися укриттями.
Тоді як керівник Федерального управління цивільного захисту та допомоги у випадках катастроф Ральф Тізлер зазначає, що на реалізацію таких заходів у Німеччині знадобиться мінімум одне покоління.
Ліндгольц акцентує: “Навіть якщо ми сподіваємося, що такого ніколи не станеться, ми повинні бути готові захистити наше населення у надзвичайній ситуації”.
Як стало відомо, нині вже розробляється національний план зі зведення бункерів. Федеральне управління цивільного захисту спільно з місцевою владою мають на меті реалізувати безпеку громадян. План включає різні заходи:
- Бункери. Перелік доступних будівель і приватних домів, які можуть стати укриттями у разі ракетної атаки (адміністрації, станції метро, офісні будівлі).
- Мобільний додаток для пошуку бункерів. Громадяни зможуть легко знаходити найближче укриття.
- Домашні укриття. Рекомендації для облаштування тимчасових бункерів вдома, зокрема модернізація підвалів і гаражів.
- Приватні захисні простори. Додаткові можливості для переобладнання приватних будинків під укриття.
- Інформаційна кампанія. Населення отримає роз’яснення щодо заходів самозахисту та допомогу в підготовці до можливих надзвичайних ситуацій.
Зауважимо, раніше влада Польщі запустила сайт для громадян стосовно джерел та способів уникнення загроз, які можуть виникнути після атак з застосуванням хімічної, біологічної, радіологічної та ядерної зброї. На сайті розмістили довідкові матеріали, навчальні ігри, сценарії лекцій для вчителів.
Своєю чергою, у Швеції, на території, близькій до повномасштабного протистояння між Росією та Україною, Головнокомандувач армії у січні закликав населення “морально підготуватися” до війни. Країна знову починає культивувати свою цивільну оборону, як за часів Холодної війни.
5 червня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Бундесвер має бути готовим до оборони до 2029 року.
- НАТО розпочало найбільші військові навчання з часів Холодної війни, репетируючи, як американські війська можуть посилити європейських союзників у країнах, що межують з Росією, та на східному фланзі альянсу, якщо розгориться конфлікт із “майже рівним” противником.
- У 2023 році повітряні сили НАТО по всій Європі понад 300 разів підіймалися на перехоплення російських військових літаків, які наближалися до повітряного простору Альянсу, водночас більшість перехоплень відбувалися над Балтійським морем.
- Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
- Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.
Новообраний Папа Римський Лев XIV розглядає можливість першого візиту до України.
Станом на вечір 13 травня польські учасники акції, котрі перешкоджали руху вантажних транспортних засобів, завершили блокування пункту пропуску “Дорогуськ”
Російська економіка перебуває у гіршому стані, ніж це подає офіційна статистика Кремля, мовиться у звіті Стокгольмського інституту перехідної економіки (SITE), підготовленому для міністрів фінансів ЄС. Хоча Росія заявляє про зростання ВВП на 4,3% у 2024 році, експерти SITE вважають ці цифри недостовірними через ймовірне заниження інфляції та приховані витрати на війну проти України.
Міністерство оборони спільно з Командуванням Сил логістики ЗСУ автоматизували процес обліку та зберігання відібраного біологічного матеріалу військовослужбовців. Система почала працювати з квітня 2025 року і за планом до кінця року налічуватиме 225 000 біологічних зразків.
У Греції чоловікам заборонять мати дітей за допомогою сурогатного материнства, якщо вони неодружені або перебувають в одностатевих стосунках.