У Норвегії розглядають можливе будівництво паркану на кордоні з Росією
Джерело: Yle
Норвегія розглядає можливість будівництва паркану на кордоні з Росією для підвищення рівня безпеки в країні. Уряд країни вивчає цей варіант як захід протидії можливому потоку біженців з Росії, що може виникнути в майбутньому.
Інцидент 2015 року, коли через єдиний прикордонний пункт Стурскуг між Норвегією та Росією прибули близько 5000 прохачів притулку, служить прикладом такої ситуації. Біженці тоді перетинали кордон пішки або на велосипедах.
Міністр юстиції Норвегії Емілі Енгер Мель зазначила, що будівництво паркану є одним із можливих способів зміцнення безпеки на кордоні. Вона також звернула увагу на досвід Фінляндії, яка вже працює над створенням подібного загородження на своєму кордоні з Росією.
Мель зауважила, що зведення паркану — це дорого, тому необхідно ретельно оцінити доцільність такого рішення. Вона вважає, що крім фізичного загородження, варто також розглянути інвестиції в закупівлю дронів для патрулювання території та збільшення кількості прикордонників на пункті Стурскуг.
Поки що не уточнено, чи йдеться про будівництво паркану вздовж усього 200-кілометрового кордону між Норвегією та Росією, чи лише на окремих його ділянках. Уряд країни продовжує обговорювати варіанти зміцнення кордону, щоб забезпечити надійний захист у разі виникнення потенційних загроз.
- У Латвії виявили, що прикордонники Білорусі зробили дірку у паркані, щоб допомогти нелегальним мігрантам пробратися через кордон. Інцидент стався у неділю 6 серпня.
- Заступник міністра національної оборони Польщі Павло Бейда повідомив, що вже з 1 серпня польська влада майже втричі збільшить кількість військових, задіяних в охороні кордону з Білоруссю.
Група українських військових з протезами піднялися на Кіліманджаро в межах проєкту Second Wind, розгорнувши прапор України на вершині.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 лютого. На даний час відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою сьогодні залишалася ситуація на Покровському напрямку.
Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки набуття необґрунтованих активів у голови Млинівської селищної ради Рівненської області.
Міноборони кодифікувало та допустило до використання у підрозділах Збройних сил України безпілотні авіаційні комплекси ZEUS і HADES українського виробництва.
На сайті Верховної Ради України зареєстрована петиція з вимогою звільнити Данила Гетманцева з посади Голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики зокрема через законодавчі ініціативи нардепа.