У Норвегії розглядають можливе будівництво паркану на кордоні з Росією
Джерело: Yle
Норвегія розглядає можливість будівництва паркану на кордоні з Росією для підвищення рівня безпеки в країні. Уряд країни вивчає цей варіант як захід протидії можливому потоку біженців з Росії, що може виникнути в майбутньому.
Інцидент 2015 року, коли через єдиний прикордонний пункт Стурскуг між Норвегією та Росією прибули близько 5000 прохачів притулку, служить прикладом такої ситуації. Біженці тоді перетинали кордон пішки або на велосипедах.
Міністр юстиції Норвегії Емілі Енгер Мель зазначила, що будівництво паркану є одним із можливих способів зміцнення безпеки на кордоні. Вона також звернула увагу на досвід Фінляндії, яка вже працює над створенням подібного загородження на своєму кордоні з Росією.
Мель зауважила, що зведення паркану — це дорого, тому необхідно ретельно оцінити доцільність такого рішення. Вона вважає, що крім фізичного загородження, варто також розглянути інвестиції в закупівлю дронів для патрулювання території та збільшення кількості прикордонників на пункті Стурскуг.
Поки що не уточнено, чи йдеться про будівництво паркану вздовж усього 200-кілометрового кордону між Норвегією та Росією, чи лише на окремих його ділянках. Уряд країни продовжує обговорювати варіанти зміцнення кордону, щоб забезпечити надійний захист у разі виникнення потенційних загроз.
- У Латвії виявили, що прикордонники Білорусі зробили дірку у паркані, щоб допомогти нелегальним мігрантам пробратися через кордон. Інцидент стався у неділю 6 серпня.
- Заступник міністра національної оборони Польщі Павло Бейда повідомив, що вже з 1 серпня польська влада майже втричі збільшить кількість військових, задіяних в охороні кордону з Білоруссю.
Євросоюз не зміг досягти згоди щодо заборони імпорту російського скрапленого природного газу у межах майбутнього пакету санкцій. Суперечності між державами-членами та відсутність надійних альтернатив змусили Єврокомісію підготувати нову стратегію відмови від енергоносіїв РФ — її презентують у травні.
На тлі кризи в цивільній авіації через війну та санкції в Росії заговорили про можливе відродження дирижаблів. Їх планують використовувати для транспортування вантажів у важкодоступних районах Арктичної зони, і вироблятимуть — із сучасних композитних матеріалів.
Пізно ввечері 16 квітня російські війська здійснили черговий масований обстріл Дніпра. Внаслідок атаки дронів загинули двоє осіб, ще семеро постраждалих.
16 квітня президент Володимир Зеленський погодив утворення військових адміністрацій населених пунктів у Донецькій області.
Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо правоохоронця з Чернівецької області, котрий намагався вивезти за кордон військовозобов’язаного у багажнику авто за 20 тис. євро.