У Норвегії розглядають можливе будівництво паркану на кордоні з Росією

Джерело: Yle

Норвегія розглядає можливість будівництва паркану на кордоні з Росією для підвищення рівня безпеки в країні. Уряд країни вивчає цей варіант як захід протидії можливому потоку біженців з Росії, що може виникнути в майбутньому.

Інцидент 2015 року, коли через єдиний прикордонний пункт Стурскуг між Норвегією та Росією прибули близько 5000 прохачів притулку, служить прикладом такої ситуації. Біженці тоді перетинали кордон пішки або на велосипедах.

Міністр юстиції Норвегії Емілі Енгер Мель зазначила, що будівництво паркану є одним із можливих способів зміцнення безпеки на кордоні. Вона також звернула увагу на досвід Фінляндії, яка вже працює над створенням подібного загородження на своєму кордоні з Росією.

Мель зауважила, що зведення паркану — це дорого, тому необхідно ретельно оцінити доцільність такого рішення. Вона вважає, що крім фізичного загородження, варто також розглянути інвестиції в закупівлю дронів для патрулювання території та збільшення кількості прикордонників на пункті Стурскуг.

Поки що не уточнено, чи йдеться про будівництво паркану вздовж усього 200-кілометрового кордону між Норвегією та Росією, чи лише на окремих його ділянках. Уряд країни продовжує обговорювати варіанти зміцнення кордону, щоб забезпечити надійний захист у разі виникнення потенційних загроз.

Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков поскаржився, що Захід продовжує підтримку України. Тож, за його словами, відтепер саме міноборони РФ визначатиме умови застосування ядерної зброї.

Норвегія розглядає можливість будівництва паркану на кордоні з Росією для підвищення рівня безпеки в країні. Уряд країни вивчає цей варіант як захід протидії можливому потоку біженців з Росії, що може виникнути в майбутньому.

Данія виділить Україні приблизно 4,2 мільярда данських крон (близько 629 мільйонів доларів США) на закупівлю зброї, виготовленої українською оборонною промисловістю.

Вночі на 29 вересня Сили оборони завдали ураження по арсеналу зберігання та модернізації ракетно-артилерійського озброєння російських окупантів, що біля селища Котлубань Волгоградської області, підтвердили у Генштабі.

Колишній президент Дональд Трамп під час свого розкритикував віцепрезидентку Камалу Гарріс, назвавши її “розумово відсталою”. Водночас президента США Джо Байдена він сказав, що висловлює сумніви щодо його розумової спроможності.