У Нью-Йорку сотні кримських татар відзначили 80-ті роковини примусової депортації з Криму

Джерело: Букви

18 травня команда Crimean Tatar Foundation USA організувала мітинг у Нью-Йорку на 80-ті роковини примусової депортації етнічного народу з Криму. Мета акції — підвищити обізнаність американської громадськості про злочини радянської влади.

Безпосередньо на мітинг прийшло понад 200 кримських татар, українців, чеченців та інших народів, представники котрих мешкають у Нью-Йорку.

Сотні кримських татар з усього Нью-Йорка зібралися на Тайм-сквер 18 травня, аби відзначити трагічні 80-ті роковини геноциду та примусової депортації етнічного народу з Криму радянською владою у 1944 році, — зазначили у повідомленні для Букв.

На мітингу зібралися члени згуртованого кримськотатарського народу, а також представники чеченської, турецької, азербайджанської та української діаспор, аби вшанувати пам’ять близько 200 тисяч кримських татар, котрих насильно вивезли з батьківщини своїх предків у Криму.

Учасники акції тримали транспаранти, співали кримськотатарський гімн “Ант Еткенмен”, слухали промови, в яких розповідали про трагічні події того часу.

Зауважимо, мітинг мав на меті підвищити обізнаність американської громадськості про розділ історії 19 століття, який часто забуває світова спільнота.

Довідка. Захід організували Crimean Tatar Foundation USA за сприяння українських та кримськотатарських організацій Нью-Йорка. Інформаційні матеріали надані представництвом Президента України в АР Крим і Кримською платформою для просвіти американського суспільства про геноцид і триваючу російську агресію.

Читайте також: 18 травня — День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

30 квітня Вищий антикорупційний суд визнав винуватими експосадовців філії “Центр транспортного сервісу “Ліски” АТ “Укрзалізниця”, засудивши їх на строк від восьми років ув’язнення.

Підписання рамкової угоди між США та Україною стосовно використання українських рідкісноземельних металів постало перед ризиком зриву в останній момент. Сторони вже були готові підписати документ.

Речниця Єврокомісії Аніта Гіппер заявила, що останні деталі про те, як у російському полоні загинула українська журналістка Вікторія Рощина, є ще одним доказом жорсткості російської системи і свідченням, що окупація є смертельною загрозою для українців.

Пізно ввечері 29 квітня Дніпро також опинилося під масованим обстрілом російських дронів-камікадзе. Внаслідок ворожої атаки загинула одна особа.

Пізно ввечері 29 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків безпілотниками, постраждали щонайменше троє цивільних.