У Нью-Йорку відбулася прем’єра українського фільму «Клондайк»

У Нью-Йорку, у престижному артхаусному кінотеатрі США – Angelika Film Center відбулася прем’єра українського фільму “Клондайк” режисерки Марини Ер Горбач.

Photo: Dinara Khairova

Олексій Голубов, генеральний консул України в Нью-Йорку, представив фільм і підкреслив, що український кінематограф розвивається завдяки таким відважним режисерам, як Марина, які діляться важливими історіями зі світом. “‘Клондайк’ стоїть як фарос, який проливає світло на культуру, історію та боротьбу України”, – зауважив Олексій.

Photo: Dinara Khairova

Серед гостей прем’єри були акторка, ведуча та партнерка ЮНІСЕФ Сія Ровінська, фіналістка “Холостяку” Олександра Мудра, акторка Вікторія Варлей, Міс Всесвіт Україна Анна Заячківська, режисер фільму “Правило двох стін” Девід Гутник, селебріті менеджерка Ольга Самофалова, супермодель Тарас Романов, продюсерка фільмів Поліна Бучак, консул Наталія Мусіенко, Ярослава Сочка з Постійного Представництва України при Організації Об’єднаних Націй у Нью-Йорку та інші.

Photo: Dinara Khairova

Ця антивоєнна драма вже вразила глядачів на численних визначних кінофестивалях. “Клондайк” обрано офіційним представником України у категорії “Найкращий фільм іноземною мовою” на 95-й церемонії вручення премії “Оскар”. А світова прем’єра відбулася на кінофестивалі “Санденс”, де фільм став першою українською ігровою стрічкою, потрапивши до конкурсної програми цього видатного фестивалю незалежного кіно у США та отримавши нагороду за найкращу режисуру.

Після показу фільму відбулася виразна дискусія з режисеркою Мариною Ер Горбач, яку модерувала американсько-українська актриса Оксана Лада, відома завдяки ролі в популярному серіалі HBO “Клан Сопрано”.

Photo: Dinara Khairova

Важливо зазначити, що компанія Samuel Goldwyn Films придбала права на українську антивоєнну драму “Клондайк” для дистрибуції в США. Це четверта повнометражна стрічка режисерки Марини Ер Горбач. Фільм був створений у співпраці України та Туреччини. Його сюжет розповідає історію родини, що проживає на кордоні між Росією та Україною, і опиняється в епіцентрі катастрофи – збиття російськими військовими пасажирського літака МН17.

Показ Клондайку в Нью-Йорку пройшов за підтримки Razom for Ukraine.

Покази фільму тривають у Нью-Йорку та Лос-Анджелесі. Для тих, хто перебуває в Україні, фільм доступний на платформі Netflix.

Переговори Роберта Фіцо з главою РФ Володимиром Путіним не залишилися непоміченими і на внутрішньополітичній арені. Зокрема лідер “Прогресивна Словаччина” Міхал Шимечка назвав поїздку “ганьбою для Словаччини та зрадою національних інтересів”.

Правоохоронці Києва спростували недостовірну інформацію про військових, яка поширювалася мережею. Відео, котре викликало резонанс, виявилося маніпуляцією

У російському місті Казань на місцевому пороховому заводі сталися вибухи після атаки українських безпілотників, повідомила адміністрація Кіровського та Московського районів міста.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц розкритикував президента Польщі Анджея Дуду через пропозицію польського глави конфіскувати російські активи і передати Україні. 

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 22 грудня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 207 бойових зіткнень.