У парламенті хочуть перевірити ефективність використання коштів на телемарафон
Джерело: “Інтерфакс-Україна”
21 грудня голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин повідомив, що має намір звернутися з запитами до Рахункової та Аудиторської палат стосовно ефективності використання коштів, котрі виділили з бюджету на телемарафон “Єдині новини UA разом”.
Ми аналізуємо інвестування… Я готую запити до Рахункової та Аудиторської палат, щоб зрозуміти доцільність фінансування, щоб не було оціночних суджень. Коли у нас будуть факти, ми зможемо про це докладніше розповісти, – заявив Юрчишин.
Раніше він зауважив, що на сьогодні залишається під питанням ефективність національного телемарафону. Одначе, на його думку, частково логіка створення офіційного єдиного каналу комунікацій у країні, що воює, має сенс і “на початку повномасштабної війни мала цілком логічний вигляд”.
Зауважимо, у листопаді радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк зазначив, що не бачить підстав для припинення телевізійного марафону “Єдині новини”, оскільки він створювався для транслювання повномасштабного вторгнення Росії, яке ще не припинилося.
Європейська комісія у своєму звіті щодо виконання Україною умов для початку переговорів про вступ до Європейського Союзу закликала відновити “незалежний медіаландшафт”.
У наступному році Україна повинна розробити дорожню карту для підтримки відновлення плюралістичного, прозорого та незалежного післявоєнного медіаландшафту, – мовиться в документі.
Подоляк зазначив, що таку дорожню карту влада “обговорюватиме, це входить у перелік наступних кроків, які Україна має проходити”.
Окрім цього, Секретар РНБО Олексій Данілов відповів, коли завершиться національний телемарафон “Єдині новини”. За його словами, це відбудеться лише після закінчення російсько-української війни.
Нагадаємо, згідно з опитуванням КМІС за період з травня 2022 року до жовтня 2023 року, знизилась довіра до телемарафону “Єдині новини”: з 69% до 48%.
- За результатами опитування, 44% українців дізнаються інформацію про актуальні новини із телеграм-каналів.
- Європейська комісія рекомендує Європейській Раді розпочати процес перемовин про вступ України та Молдови до Європейського Союзу.
- Міністерство культури та інформаційної політики має намір витратити 10 мільйонів гривень на проведення заходів із моніторингу інформації в українських медіа в 2024 році.
Країни Балтії висловили занепокоєння щодо можливих наслідків перемир’я в Україні, вважаючи, що це призведе до зростання загрози з боку Росії. Міністри оборони Естонії та Литви заявили, що Москва використає паузу у війні для перекидання військ на північно-східний фланг НАТО та активного переозброєння.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 30 березня. Від початку цієї доби відбулося 147 бойових зіткнень.
У Військово-морських силах ЗСУ спростували інформацію The New York Times стосовно надання американцями координат та потребу погоджувати удар по крейсеру “Москва” зі США.
У МЗС запевнили, що рівень сумісності зовнішньої політики України з політиками ЄС досяг безпрецедентно високих показників. Це стало результатом завершення скринінгу законодавства за переговорним розділом 31 “Зовнішня політика та політика безпеки та оборони”.
Президент Фінляндії Александр Стубб пропонує встановити термін для зупинення вогню у війні в Україні. Зокрема він обговорив із главою США Дональдом Трампом початок перемир’я 20 квітня.