У парламенті зареєстровано законопроєкт про звільнення голови АРМА, якщо агентство не відкриє реєстр арештованих активів
Джерело: проєкт закону у Верховній Раді України
20 липня у Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт № 9515, згідно з яким Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) зобов’язується відкрити реєстр арештованих активів. У разі невідкриття такого реєстру Голову АРМА буде звільнено.
Згідно з законопроєктом, пропонується проводити щорічну незалежну зовнішню оцінку ефективності діяльності АРМА за допомогою Комісії з проведення оцінки.
Кабінет Міністрів України формує цю Комісію з шести осіб:
- Представника від керівника Держслужби фінмоніторингу;
- Представника від Генерального прокурора;
- Представника від директора НАБУ;
- Трьох осіб, визначених Кабінетом Міністрів на підставі пропозицій міжнародних та іноземних організацій, які протягом останніх трьох років надавали Україні міжнародну технічну допомогу у сфері запобігання і протидії корупції, кримінальної юстиції або виявлення, розшуку та управління активами.
Після проведення оцінки Комісія повинна скласти висновок про її результати та надіслати його до Кабінету Міністрів.
Законопроєкт також зобов’язує агентство до 1 грудня 2023 року забезпечити відкритий цілодобовий доступ до всіх даних Реєстру арештованих активів, за винятком тих, які не можуть бути розголошені. Також передбачається звітування перед Кабінетом Міністрів про стан функціонування реєстру.
Голову АРМА Олену Думу можуть примусово звільнити у разі виявлення невідповідності функціонування реєстру вимогам цього законопроєкту, зокрема щодо доступності його даних.
Колишня прихильниця президента США Дональда Трампа, яка брала участь у нападі на Капітолій 6 січня 2021 року, відмовилася від помилування, оскільки це було б зневагою до верховенства права.
Російським окупантам вдалося створити новий плацдарм на річці Оскіл в районі села Тополі, що в Куп’янському районі Харківщини.
У Німеччині убивця з Ашаффенбурга ще пів року тому напав із ножем на переселенку з України, проте його не депортували.
Лісові пожежі у Лос-Анджелесі завдали економічних збитків на суму від 95 до 164 мільярдів доларів США. Якщо остаточні оцінки підтвердяться, ця катастрофа стане другою за вартістю стихійною лихою в історії США після урагану “Катріна” 2005 року. Остання спричинила збитки у 200 мільярдів доларів з урахуванням інфляції.
5 лютого 2000 року ОМОН ГУВС Санкт-Петербурга й Ленінградської області та ОМОН УВС Рязанської області вчинили масове вбивство групи мирних жителів у селищі Нові Алди і прилеглих районах Грозного Чеченської Республіки.