У ПАРЄ створили Спецкомітет з питань українських дітей

Джерело: членкиня делегації в ПАРЄ Євгенія Кравчук/Facebook

27 листопада, Бюро Парламентської асамблеї Ради Європи схвалило персональний склад Спеціального комітету зі становища дітей України, який очолила народна депутатка від фракції “Слуга народу” Олена Хоменко.

Спецкомітет опікуватиметься питаннями незаконної депортації українських дітей росіянами.

Щойно на Бюро ПАРЄ схвалили персональний склад Спеціального комітету щодо становища дітей України. Його очолила Олена Хоменко, моя колега з української делегації, — повідомила Кравчук.

Перше засідання ad hoc комітету відбудеться 15 грудня в Парижі.

Народна обраниця запевнила, що комітет працюватиме над питаннями порушення прав дітей російськими окупантами, а також проблемою викрадення та депортації українських дітей. Та висловила сподівання на “практичний результат”.

До складу спецкомітету також увійшли нардепи Марія Мезенцева, Павло Сушко (фракція “Слуга народу”), Лариса Білозір (група “Довіра”), Олександра Устинова (“Голос”), а також членкиня делегації Євгенія Кравчук.

Нещодавно глава Української держави поінформував, що лише документально Україна може підтвердити депортацію 20 тисяч українських дітей, водночас додав, що цифри можуть бути більшими.

Британська розвідка повідомила, що станом на сьогодні щонайменше 11 000 українських дітей утримуються у 43 так званих “таборах перевиховання” по всій Росії за тисячі км від дому.

У ЦНС закликали повідомляти про зрадників, які дотичні до вивезення українських дітей у спеціальний чат-бот в Telegram.

У Києві правоохоронці викрили 41-річного автомеханіка та 15-річного підлітка, які за гроші виконували замовлення для російських спецслужб. Палії діяли окремо, отримуючи вказівки через Telegram.

Північна Корея, ймовірно, планує збільшити кількість своїх військових та обсяги техніки у Росії для підтримки її війни проти України. Про це повідомили представники військових Південної Кореї, посилаючись на зібрані розвідувальні дані.

Триває 1034-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 776 тисяч осіб.

20 грудня сайт BBC News опублікував новину із заголовком “П’ятеро людей загинули внаслідок удару по російському Курську після смертоносного ракетного обстрілу Києва”. Головним фото до статті обрали зображення українців після російської атаки.

На території РФ знищено склад, на якому зберігались деталі до дронів типу Shahed-136. Сума збитків росіянам становить близько 16 мільйонів доларів.