У ПАРЄ створили Спецкомітет з питань українських дітей

Джерело: членкиня делегації в ПАРЄ Євгенія Кравчук/Facebook

27 листопада, Бюро Парламентської асамблеї Ради Європи схвалило персональний склад Спеціального комітету зі становища дітей України, який очолила народна депутатка від фракції “Слуга народу” Олена Хоменко.

Спецкомітет опікуватиметься питаннями незаконної депортації українських дітей росіянами.

Щойно на Бюро ПАРЄ схвалили персональний склад Спеціального комітету щодо становища дітей України. Його очолила Олена Хоменко, моя колега з української делегації, — повідомила Кравчук.

Перше засідання ad hoc комітету відбудеться 15 грудня в Парижі.

Народна обраниця запевнила, що комітет працюватиме над питаннями порушення прав дітей російськими окупантами, а також проблемою викрадення та депортації українських дітей. Та висловила сподівання на “практичний результат”.

До складу спецкомітету також увійшли нардепи Марія Мезенцева, Павло Сушко (фракція “Слуга народу”), Лариса Білозір (група “Довіра”), Олександра Устинова (“Голос”), а також членкиня делегації Євгенія Кравчук.

Нещодавно глава Української держави поінформував, що лише документально Україна може підтвердити депортацію 20 тисяч українських дітей, водночас додав, що цифри можуть бути більшими.

Британська розвідка повідомила, що станом на сьогодні щонайменше 11 000 українських дітей утримуються у 43 так званих “таборах перевиховання” по всій Росії за тисячі км від дому.

У ЦНС закликали повідомляти про зрадників, які дотичні до вивезення українських дітей у спеціальний чат-бот в Telegram.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.

Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.

17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії. 

Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.