У Пекіні відбувся перший у світі футбольний матч за участю роботів-гуманоїдів, керованих штучним інтелектом

Джерело: Guardian
У Китаї пройшов перший повністю автономний футбольний матч за участю роботів-гуманоїдів, які діяли під управлінням штучного інтелекту. Змагання відбулося в Пекіні, де чотири команди зіграли у форматі три на три.
Гра швидше нагадувала комедію положень, аніж матч на звання майбутнього Мбаппе: роботи часто втрачали рівновагу, з труднощами били по м’ячу, а деякі навіть не змогли піднятися після падіння й були “винесені” з поля. Зрештою, щонайменше двох гуманоїдів довелося евакуювати – не жарт, а серйозне технічне фіаско.
За словами Чен Хао, засновника та CEO компанії Booster Robotics, яка надала роботів для турніру, такі спортивні ігри є чудовим майданчиком для випробувань можливостей гуманоїдів. У майбутньому, припускає він, люди зможуть грати з роботами у футбол – щоправда, наразі головне завдання інженерів полягає в тому, щоб зробити цих “гравців” абсолютно безпечними.
Професор Единбурзького університету Субраманіан Рамамурті, який спеціалізується на робототехніці, зазначив, що попри падіння і нестабільність, прогрес у цій галузі помітний щороку. На його думку, ці роботи схожі на тих, які беруть участь у міжнародному турнірі RoboCup.
Фінальний матч виграла команда THU Robotics з Університету Цінхуа, яка обіграла Mountain Sea з Китайського аграрного університету з рахунком 5:3.
Один з уболівальників Тsinghua зазначив, що його команда виступила гідно, але суперники теж показали цікаву гру і здивували неочікуваними моментами.
Поки що футболістам із м’яса й кісток турбуватись зарано – штучний інтелект ще не навчився не падати на рівному місці. Але тенденція більш ніж очевидна: роботи поступово опановують не лише заводи, а й футбольне поле.
- Лікарі Центру репродуктивної медицини Колумбійського університету повідомили про першу вагітність, досягнуту завдяки новій системі штучного інтелекту, у пари, яка майже двадцять років намагалася стати батьками.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.
1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.
Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.