У Перу неконтактне плем’я постало перед гуманітарною катастрофою через лісорубів (фото)
Джерело: Sky News
Неконтактне плем’я Машо Піро постало перед загрозою гуманітарної катастрофи через вторгнення лісорубів на їх територію. Останніми тижнями їм доводилося виходити з тропічного лісу у віддаленій частині перуанської Амазонки в пошуках їжі.
Британська правозахисна група Survival International вказала на цю проблему, поширивши фото Survival International. Вони наголосили на необхідності негайного виведення лісорубів з території племені.
За словами Керолайн Пірс, директорки Survival International, ситуація загрожує перетворитися на гуманітарну катастрофу.
Лісозаготівельні компанії мають концесії на видобуток деревини на території племені. Одна з них, Canales Tahuamanu, побудувала понад 200 кілометрів доріг для своїх лісовозів. Представник компанії не відповів на запит агентства Reuters про коментар.
Понад 50 людей з племені Машо Піро побачили біля селища народу Yine під назвою Монте Сальвадо. Уроженці Машо Піро, які живуть між двома природними заповідниками в Мадре-де-Діос, зазвичай рідко контактують з іншими людьми.
Згідно з урядовим повідомленням від 28 червня, місцеві жителі представників цього плем’я на річці Лас-П’єдрас, що за 150 кілометрів від міста Пуерто-Мальдонадо (столиця Мадре-де-Діос).
Також жителі зафіксували випадки появи членів племені у Бразилії, де вони тікали від лісорубів з боку Перу.
Представники FENAMAD (Федерація корінних жителів річки Мадре-де-Діос і її приток) наполягають на необхідності захисту територіальних прав племені Машо Піро.
Вони закликають вжити заходів для уникнення можливого насильства та нових хвороб, які можуть принести лісоруби.
Президент FENAMAD Альфредо Варгас Піо зазначив, що багато членів племені живуть у цій місцевості, яку уряд не захистив. Натомість влада фактична продала територію лісозаготівельним компаніям.
- Народ марубо, що мешкає в лісах Амазонки вздовж бразильської річки Ітуї, отримав доступ до супутникового інтернету Starlink Ілона Маска.
- Плем’я “баджао” у Південно-Східній Азії може пірнати глибше і перебувати під водою значно довше, ніж інші люди, завдяки новому “мутованому гену”, вважають науковці.
Триває 1025-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 761 тисячу осіб.
У ніч на 14 грудня російське місто Орел опинилось під атакою безпілотників, після якої зайнялась місцева нафтобаза.
14 грудня відзначають Всесвітній день мавп. Християни цього дня вшановують мучеників Тирса, Левкія, Филимона, Аполлонія, Калиніка.
За даними синоптиків у суботу, 14 грудня, в Україні сухо, але прохолодно.
У грудні, коли температура зашкалює за мінус, натовпи туристів заповнюють Селище Санта-Клауса — тематичний зимовий парк поблизу Полярного кола. Вони катаються на оленячих упряжках, смакують коктейлі в крижаному барі та навіть зустрічаються зі Святим Миколаєм у Рованіемі, що називає себе “офіційною столицею Санта-Клауса”.