У підлітка з Великої Британії розірвалася легенева плевра через вейпінг
Джерело: The Sun
У 17-річної Кайли Блайт з Великої Британії розірвалася легенева плевра через надмірний вейпінг.
Дівчину забрали до лікарні з вечірки у подруги. У легені дівчини утворилася бульбашка, що згодом розірвалася на тлі її звички курити вейп у кількості, еквівалентній 57 цигарок на день.
Все сталося ще 11 травня. Батьку дівчинки зателефонували і повідомили, що його дочка раптово втратила свідомість і посиніла під час вечірки з ночівлею у подруги. Переляканий батько відразу примчав за своєю дитиною і відвіз її до лікарні. Лікарі діагностували у неї розрив легеневої плеври.
Після майже зупинки серця 17-річна дівчина перенесла п’ятигодинну операцію, їй видалили частину легені. Вона провела ще два тижні в лікарні, перш ніж змогла повернутися додому.
На верхній частині легенів Кайли утворився невеликий повітряний пухир — “легенева бульбашка”.
З’ясувалося, що дівчина почала вейпити у 15 років. Вона вважала, що ця звичка “нешкідлива”, тож робила по 4000 затяжок на тиждень, що еквівалентно 400 сигаретам. Дівчина зізналася, що те, що сталося з нею, відбило в неї бажання продовжувати слідувати цій звичці.
Батько Кайли вирішив поширювати у своїх соцмережах інформацію про наслідки вейпінгу, аби вберегти молодь від небезпеки.
Зауважимо, у квітні представники охорони здоров’я заявили, що дітям, залежним від вейпу, слід пропонувати нікотинові пластирі, щоб допомогти їм кинути палити.
Доповідь громадської охорони здоров’я Уельсу (PHW) також закликала заборонити одноразові вейпи та їх назви, такі як жувальна гумка чи кавун.
Остаточний звіт групи реагування на інциденти (IRG) PHW стверджує, що вейп слід розглядати як проблему залежності, а не як неправильну поведінку учнів.
IRG досліджує стрімке зростання вейпінгу серед дітей і молоді в Уельсі. У рамках звіту група поспілкувалася з кількома молодими людьми, які сказали, що відчували тягу, тремтіння та зміни апетиту, коли вони намагалися кинути використання вейпів.
З 2015 року у Великій Британії незаконно продавати вейпи особам молодше 18 років, хоча уряди Великої Британії та Уельсу заявили, що планують прийняти подальше законодавство, щоб зменшити привабливість та доступність вейпів.
IRG надала наступні рекомендації.
- вейпінг не повинен бути дозволений у місцях, призначених для дітей та молоді;
- рекламу, упаковку та демонстрацію вейпів слід обмежити;
- слід заборонити продаж і постачання одноразових пристроїв.
У звіті мовиться, що переважна більшість дітей і молодих людей в Уельсі не вживають вейп, але їх кількість значно зросла, особливо серед дівчат.
Багато хто відчував тиск з боку однолітків і сильне бажання “відповідати” та “виглядати круто”, дійшла висновку група.
- Дослідження Університету Східної Англії (UEA) показало, що безплатні вейпи у відділеннях невідкладної допомоги можуть допомогти тисячам кинути палити.
- Король Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії Чарльз III нещодавно підтвердив план прем’єр-міністра Великої Британії Ріші Сунака щодо остаточної заборони куріння для наступного покоління.
- Згідно з дослідженням, жінкам варто відмовитися від вейпінгу, якщо вони хочуть завагітніти.
У країні, де війна триває вже майже одинадцять років, питання демотивації військовослужбовців постає дедалі гостріше….
Внаслідок нічної атаки російських безпілотників по Києву пошкоджено житловий будинок, де живе пані посол Естонії в Україні Аннелі Кольк.
Служба безпеки та Національна поліція викрили на корупційних діях керівницю районного центру медико-соціальної експертизи на Кіровоградщині, яка одночасно є депутаткою міськради. Вона вимагала 2 тисячі доларів США від пораненого військового за встановлення йому другої групи інвалідності.
Польща підписала контракт на суму 1,3 мільярда злотих (323,19 мільйона доларів) на закупівлю машин вітчизняного виробництва для реактивних систем залпового вогню WR-40 Langusta, про що повідомив міністр оборони країни Владислав Косіняк-Камиш.
Кабінет міністрів ухвалив рішення запровадити щомісячну доплату до заробітної плати вчителів.