У Південній Кореї оголосили воєнний стан
Джерело: CNN
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль 3 грудня оголосив надзвичайний воєнний стан у країні.
У прямому телезверненні до нації Юн заявив, що цей захід необхідний для захисту країни від “комуністичних сил”.
“Щоб захистити ліберальну Південну Корею від загроз, що виходять від комуністичних сил Північної Кореї, і знищити антидержавні елементи, я оголошую надзвичайний воєнний стан”, – сказав він.
За даними AP, Юн Сок Йоль також заявив, що опозиція “контролює парламент, симпатизує Північній Кореї і паралізує роботу уряду”.
Президент провів екстрену нараду у своєму офісі, після чого заявив про загрозу паралічу влади через спроби провести проти нього процедуру імпічменту.
“Вони (опозиція – ред.) паралізували судову роботу, залякуючи суддів, притягаючи до відповідальності низку прокурорів. Вони паралізують виконавчу владу, намагаючись оголосити імпічмент міністру оборони”, — зазначив Юн Сок Йоль.
Також він заявив про недоцільне скорочення парламентом бюджету на боротьбу з наркозлочинністю та підтримання громадської безпеки. Такі дії він назвав “явним антидержавним актом”.
Юн Сок Йоль не уточнив, яких конкретно заходів вживатимуть у межах воєнного стану.
Після оголошення президентом Південної Кореї воєнного стану міністерство оборони скликало нараду ключових командирів і закликало до посилення уваги.
Також повідомляється, що опозиція скликала депутатів на Національні збори після оголошення воєнного стану. Демократична партія скликала екстрене засідання своїх законодавців.
- Міністр оборони Південної Кореї Кім Йон Хьон повідомив, що РФ може використовувати північнокорейських солдатів як “гарматне м’ясо” на найскладніших ділянках фронту у війні проти України.
У 2022 році росіяни захопити Дніпрорудне, а згодом взяли у полон міського голову – Євгенія Сергійовича. Він перебував у полоні 2 роки та 8 місяців та був закатований.
Уночі 4 грудня українські захисники збили 29 ворожих БпЛА, якими РФ атакувала Україну.
Агентство Reuters проаналізувало заяви соратників Дональда Трампа та поспілкувались з його оточенням щодо завершення російсько-української війни. Видання дійшло висновку, що за планом новообраного президента США, наймовірніше, Україні доведеться поступитись РФ своїми територіями і відмовитись від членства у НАТО.
Американський журналіст Такер Карлсон знову прибув до Росії та повідомив, що взяв інтерв’ю у російського міністра закордонних справ Сергій Лаврова.
Триває 1015-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 747 тисяч осіб.