У Польщі порадили Орбану «створити союз» з Путіним

Джерело: PAP

Заступник міністра МЗС Польщі Владислав Теофіл Бартошевський нагадав Віктору Орбану, що Варшава не веде справ з Росією, на відміну від Угорщини.

Бартошевський також зауважив, що не розуміє, чому Угорщина залишається членом альянсів, політика котрих її не влаштовує.

Заява представника МЗС пролунала після критики прем’єр-міністра Угорщини Європейського Союзу та НАТО. Також Орбан назвав Польщу “лицемірною”. Виступаючи з трибуни Літнього вільного університету в румунській Трансільванії, глава угорського уряду також похвалив Дональда Трампа і захистив Росію.

Ми не ведемо справи з Росією, на відміну від прем’єр-міністра Орбана, який перебуває на маргінесі міжнародного суспільства – як в Європейському Союзі, так і в НАТО, – наголосив Бартошевський, додавши, що виступ Орбана в неділю дуже негативно прокоментував посол США в Будапешті.

У польському МЗС порадили Орбану створити союз із президентом РФ Володимиром Путіним та іншими авторитарними лідерами.

Якщо ти не хочеш бути членом якогось клубу, ти завжди можеш вийти, – пояснив заступник польського міністра.

Представник польського МЗС додав, що позиція угорського прем’єра є “антиєвропейською, антиукраїнською та антипольською”.

Орбан звинуватив Польщу у зміні балансу сил у Європі через послаблення вісі Берлін-Париж на користь нової конфігурації: Лондон, Варшава, Київ, країни Балтії та Скандинавія. Також мала бути послаблена Вишеградська група, яка, в інтерпретації Орбана, мала ґрунтуватися на визнанні сильної Німеччини та Росії та створити третю важливу силу.

Раніше стало відомо, що міністри закордонних справ країн-членів Європейського Союзу оцінять, як реагувати на поїздки прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана до Росії та Китаю та позицію його країни щодо ролі ЄС в Україні.

14 січня держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Вірменії Арарат Мірзоян підписали регламент про стратегічне партнерство між їхніми країнами.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Глава РФ Володимир Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан 17 січня мають намір підписати у Москві угоду про всеосяжне партнерство, котра регулюватиме двосторонні відносини на найближчі 20 років. Однак, інформують, джерела, документ не включає визнання тимчасово окупованого Росією Криму, а також інших ТОТ.

Агентство з регулювання та розвитку фінансового ринку Казахстану затвердило нові правила для банків другого рівня та філій іноземних банків, ускладнивши умови видачі банківських карток громадянам Російської Федерації.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.