У Польщі розкритикували позицію Німеччини стосовно постачання далекобійних ракет Україні
Джерело: PolskieRadio
Уповноважений уряду з питань безпеки інформаційного простору Республіки Польща Станіслав Жарин заявив, що у Німеччині обіцянки Україні замінюють реальну допомогу.
Жарин прокоментував інформацію про те, що Німеччина поки що не передаватиме Україні дальнобійні ракети
Нещодавно посол Німеччини в Україні Мартін Єґер заявив, що наразі Берлін не планує поки що споряджати Україні Taurus.
Дивно, що хтось сподівався інакшого рішення, — зазначив уповноважений.
Водночас деякі українські експерти схиляються до думки, що інтеграція ракет Taurus з літаками Су-24 під великим питанням, тому варто зачекати, поки будуть підготовлені українські пілоти, які зможуть керувати шведськими винищувачами Gripen.
Довідка. Taurus — керовані ракети з радіусом дії до 500 кілометрів, які є аналогом британських Storm Shadow. Останні вже використовуються українськими військовими.
Taurus запускають винищувачі, а надалі вони самостійно знаходять свої цілі й можуть летіти під радарами. Ці ракети вважають ефективними проти захищених цілей, зокрема командних бункерів чи складів боєприпасів.
- Очільниця комітету Бундестагу з питань оборони Марі-Агнес Штрак-Циммерман заявила, що у коаліції канцлер Німеччини Олаф Шольц – єдиний, хто блокує передачу Україні ракет Taurus.
- Депутати німецького Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерманн (“Вільні демократи”), Антон Гофрайтер (“Зелені”) та Андреас Шварц (СДПН) написали листа до канцлера Олафа Шольца та міністра оборони Бориса Пісторіуса, у якому, зокрема, вимагають передати Україні далекобійні ракети Taurus.
- У Німеччині посилюється тиск на федеральний уряд щодо постачання німецьких крилатих ракет Україні. Зауважується, що рішення стосовно Taurus можуть прийняти незабаром.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.