У Польщі розмістили американську базу ПРО для збиття російських ракет

Джерело: Радослав Сікорський в етері Rebeliant

Американська база протиракетної оборони Aegis Ashore, розгорнута на півночі Польщі, зможе збивати російські балістичні ракети, що летять у напрямку республіки, зауважив польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський. Об’єкт урочисто відкриють “найближчими тижнями”.

Під час переговорів я домігся того, щоб ця база могла збивати також російські ракети, що летять у бік Польщі, а не тільки іранські, що летять на Сполучені Штати, – зазначив Сікорський.

У липні 2024 року Aegis Ashore була передана під командування та управління НАТО “для захисту європейських держав від загроз балістичних ракет, джерела яких знаходяться поза євроатлантичним регіоном”, говорив виконуючий обов’язки директора Агентства з ПРО (MDA) контр-адмірал ВМС США Дуглас Вільямс.

Також колишній генсек НАТО Єнс Столтенберг стверджував, що система була приведена “на повну операційну готовність”. Він назвав розміщення важливим кроком для забезпечення трансатлантичної безпеки, наголосивши, що ПРО є найважливішим елементом колективної оборони НАТО.

База розташована за 165 км від Росії, має станцію радіолокації і три пускові установки Mk 41, кожна з яких оснащена вісьмома контейнерами для ракет-перехоплювачів сімейства Standard Missile 3. У заяві НАТО акцентували, що Aegis Ashore “носить виключно оборонний характер”.

З введенням в дію бази ПРО в Польщі в Європі розміщуватиметься вже два такі об’єкти. Аналогічна розташована у Румунії, котра розпочала діяти у 2016 році.

11 жовтня колишній начальник Генштабу Польщі Раймунд Анджейчак заявив, що у  разі нападу Росії на країни Балтії Захід відповість ударом по Санкт-Петербургу. Він також повідомив, що Варшава закуповує 800 ракет із дальністю дії до 900 км для цих цілей.

Зауважимо, раніше влада Польщі запустила сайт для громадян стосовно джерел та способів уникнення загроз, які можуть виникнути після атак з застосуванням хімічної, біологічної, радіологічної та ядерної зброї. На сайті розмістили довідкові матеріали, навчальні ігри, сценарії лекцій для вчителів.

Своєю чергою, у Швеції, на території, близькій до повномасштабного протистояння між Росією та Україною, Головнокомандувач армії у січні закликав населення “морально підготуватися” до війни. Країна знову починає культивувати свою цивільну оборону, як за часів Холодної війни.

5 червня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Бундесвер має бути готовим до оборони до 2029 року.

  • НАТО розпочало найбільші військові навчання з часів Холодної війни, репетируючи, як американські війська можуть посилити європейських союзників у країнах, що межують з Росією, та на східному фланзі альянсу, якщо розгориться конфлікт із “майже рівним” противником.
  • У 2023 році повітряні сили НАТО по всій Європі понад 300 разів підіймалися на перехоплення російських військових літаків, які наближалися до повітряного простору Альянсу, водночас більшість перехоплень відбувалися над Балтійським морем.
  • Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
  • Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.

Адміністрація Байдена надсилає новітню протиракетну систему до Ізраїлю спільно з американськими військами для її керування, намагаючись зміцнити оборону свого головного союзника на Близькому Сході від нападу Ірану.

Екскомандувач армією США в Європі Бен Годжес висловився стосовно нової хвилі мобілізації в Росії. Генерал припустив, що російській владі доведеться залучати до армії молодь з великих міст, що, своєю чергою, створюватиме проблеми для путінського режиму.

Туреччина запровадила антидемпінгові мита на деякі види сталі, імпортовані з Китаю, Росії, Індії та Японії. За словами генерального секретаря Турецької асоціації виробників сталі (TCUD) Вейсела Яяна, мита стосуються близько 4 мільйонів тонн імпортованої продукції.

У Дніпропетровському обласному ТЦК та СП прокоментували конфлікт з генеральним директором компанії з виробництва металопластикових вікон Steko Сергієм Положаєм, назвавши його поведінку “ганебною і протиправною”.

Суддя ВАКС Віктор Ногачевський задовольнив клопотання прокурора САП про здійснення спеціального судового провадження (in absentia) стосовно народного депутата від “Слуги народу” Андрія Одарченка.