У Польщі відкрили простір, де українські моряки зможуть скласти іспити на підтвердження кваліфікацій
Джерело: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.
У Польщі відкрили простір “MRS in Poland”, де українські моряки можуть скласти комп’ютерний іспит CES 6.0 на підтвердження кваліфікацій та присвоєння звання.
Відтак, цей іспит дає можливість кадетам та випускникам українських морських закладів, які виїхали для проходження обов’язкової практики з плавання, підтвердити кваліфікацію з метою присвоєння звання за допомогою іспиту та отримати перший робочий диплом.
Складання іспиту з використанням міжнародно визнаної системи комп’ютерного тестування CES 6.0 є єдиною офіційною умовою для підтвердження кваліфікації з метою присвоєння звання.
З 2 серпня розпочато приймання заяв на проходження тестів у Варшаві, у приміщеннях, обладнаних за всіма стандартами. На іспиті присутній член Державної кваліфікаційної комісії моряків, який одразу після його закінчення ознайомлює моряка з результатами та видає сертифікат.
Оформлення результатів відбувається автоматично, без втручання людського фактору, що унеможливлює корупційну складову.
Подати заяву на іспит моряк може як в Україні, так і за її межами – для цього достатньо направити запит поштою або через представника в Адміністрацію судноплавства або ДП “Моррічсервіс”.
А невдовзі кожен моряк зможе це швидко зробити засобами порталу “Дія”.
“Команда Мінінфраструктури та Адміністрації судноплавства разом з “Дія” продовжують впроваджувати електронні сервіси для моряків за підтримки USAID/UK aid проєкту “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах TAPAS”. Наразі триває перший етап реалізації послуги – бета-тестування”, – розповіли у відомстві.
- У Польщі запрацював завод, де ремонтують надані Україні танки Leopard. До польського сервісного центру, який нещодавно відкрився, вже прибули танки Leopard з України.
- 20 липня після зустрічі глав МЗС у Брюсселі заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Яблонський заявив, що підтримка України та держав-членів Європейського Союзу, котрі несуть витрати на тлі російської агресії, має фінансуватися Росією.
- 71% громадян України, які зараз перебувають у Польщі, планують в майбутньому повернутися в Україну. Натомість 17% респондентів мають намір зробити це протягом найближчих трьох місяців.
Єврокомісія оголосила про виділення 3 млн євро на підтримку російських та білоруських ЗМІ, котрі працюють у країнах Євросоюзу.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
Державний бюджет щороку покриває витрати народних депутатів на житло та транспорт. У 2025 році загальна норма витрат на одного парламентаря становитиме 2,28 млн грн.
У Німеччині ультраправа партія “Альтернатива для Німеччини” виступає за скасування санкцій проти Росії і має намір активізувати економічну співпрацю з Москвою. Це випливає із нової передвиборчої програми АдН, представленої на офіційному сайті партії.
ДБР завершило розслідування щодо 14 учасників злочинної організації, які створили мережу нелегальних “наркокабінетів” у Києві та Харкові. Учасники злочинної організації створили 24 так званих “наркологічних кабінети”, в яких лікарі незаконно видавали медичні рецепти на метадон, який використовують в замісній терапії наркозалежних.