У Польщі викрили російських і білоруських агентів на підготовці «кібервійни»
Джерело: віцепремʼєр-міністр, міністр цифрофізації Польщі Кшиштоф Гавковський
Польські спецслужби викрили мережу агентів, пов’язаних із Росією та Білоруссю, які планували масштабну кібератаку на державні органи влади та місцевого самоврядування Польщі. Метою цієї операції було викрадення важливої інформації та подальший шантаж, що фактично стало б частиною “кібервійни” проти країни, сказав міністр цифровізації Польщі Кшиштоф Гавковський.
За його словами, останніми днями спецслужби змогли викрити групу, яка мала конкретні завдання в Польщі та діяла з певної локації.
Зловмисники почали свою діяльність з польського антидопінгового агентства Polada, після чого планували проникнути до інших стратегічних польських інституцій, включно з державними компаніями та місцевим самоврядуванням. Метою атак було паралізувати політичну, військову та економічну систему Польщі.
Гавковський зазначив, що завдяки оперативним діям спецслужб вдалося запобігти викраденню даних. За першу половину 2024 року польські служби зареєстрували понад 400 000 кібератак, що на 100% більше порівняно з попереднім роком.
Агенти намагалися дестабілізувати країну через кібератаки, проте спецслужби Польщі змогли вчасно нейтралізувати загрозу та запобігти потенційним наслідкам.
- Контррозвідка Німеччини повідомила про активізацію кіберугруповання, пов’язаного з російським ГРУ, яке здійснює атаки на країни НАТО та ЄС. Федеральне відомство захисту конституції Німеччини, у співпраці з американськими партнерами та іншими міжнародними спецслужбами, оприлюднило відповідне попередження.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.