У Польщі з’явилися наліпки із символікою ПВК «Вагнер»
Джерело: Ukrayina.pl
У польському місті Краків з’явилися наліпки із символікою російської терористичної організації Євгена Пригожина ПВК “Вагнер”. На них розміщено контактні дані приватної військової компанії.
Як розповіли у виданні, оголошення з логотипом російської ПВК містять заклик до вербування та QR-код із детальнішою інформацією на сайті “Вагнер”. Справу вже розглядають правоохоронні органи.
“Раніше подібні наклейки з’явилися в Росії, щоб закликати росіян воювати на Донбасі. Цього разу вони з’явилися у Кракові. Немає гарантії, що сторінка, на яку веде QR-код, справжня”, – зазначив депутат краківської міської ради Лукаш Вантух.
Для вступу у лави “Вагнер” просять видалити свої профілі у соцмережах, документ від стоматолога, який підтверджує здоров’я ротової порожнини, а також рентген грудної клітки. Вікова категорія – від 24 до 50 років.
Журналіст-розслідувач та експерт із безпеки однієї з компаній Роман Осіца наголосив, що ці наліпки, ймовірно, – “елемент російської пропагандистської війни із залякування поляків”.
“Протягом багатьох тижнів “вагнерівці” намагалися переконати нас, що вони вже в Польщі. У мережі є контент, який має справляти таке враження. Росіяни хочуть посіяти в нас паніку і страх. Не виключено, що хтось у Польщі хоче вистежити чи зловити тих, хто готовий співпрацювати з Росією”, – зауважив експерт.
Як повідомляли Букви, здійснюючи психологічний тиск на Польщу, російські найманці ПВК “Вагнер” імітували прибуття до району автодорожнього пункту пропуску Піщатка у Берестейській області Білорусі.
- У розвідувальному управлінні міністерства оборони США (DIA) заявили, що “не має підстав сумніватися” у заяві президента РФ Володимира Путіна про те, що Росія перемістила першу партію тактичної ядерної зброї до Білорусі.
- Польський уряд може прийняти рішення про закриття свого кордону з Білоруссю.
- Бойовики ПВК “Вагнер” прибувають до РБ майже без важкої військової техніки, що може негативно вплинути на їхню боєздатність.
Адміністрація Трампа має намір суттєво посилити тиск на ключовий, енергетичний сектор російської економіки, котрий приносить у країну більш ніж половину всіх експортних доходів та забезпечує бюджету РФ кожен четвертий рубель податків.
Генсек НАТО Марк Рютте закликав США продовжувати постачати озброєння Україні, своєю чергою, Європа готова оплатити витрати.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що європейці нині несуть велику відповідальність за безпеку Європи, ніж будь-коли раніше, незалежно від рішень нової адміністрації США.
23 січня Європейський парламент ухвалив резолюцію в якій відкидає історичні претензії російського режиму підірвати історію та національну ідентичність України як марні спроби виправдати її триваючу незаконну війну.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 23 січня. З початку доби відбулося 82 бойові зіткнення.