Найманці «Вагнер» імітують активність на кордоні з Польщею – ЦНС

Джерело: Центр національного спротиву

Здійснюючи психологічний тиск на Польщу, російські найманці ПВК “Вагнер” імітували прибуття до району автодорожнього пункту пропуску Піщатка у Берестейській області Білорусі.

Так, близько 250 російських бойовиків здійснювали маневри вздовж кордону аби розтягнути польські війська, інформує місцеве підпілля.

У ЦНС наголосили, що такі дії росіян свідчать про психологічну операцію з метою нагнітання ситуації.

Раніше Центр національного спротиву повідомляв про ймовірність застосування ПВК “Вагнер” для імітація діяльності у межах інформаційної операції РФ по тиску на населення країни Європи.

Також стало відомо, що на території Білорусі, поблизу кордону з Україною, будують нове наметове містечко для розміщення близько тисячі найманців ПВК “Вагнер”.

Цього тижня Білорусь розпочала військові навчання біля кордону, тоді як Лукашенко кілька разів зазначив, що стримує бойовиків “Вагнер”, які хочуть атакувати Польщу.

Станом на 22 липня на території Білорусі перебувало близько 5000 найманців із російської ПВК “Вагнер”.

Уряд Канади долучиться до реалізації проєкту будівництва другої черги музею Голодомору-геноциду у Києві, зазначили під час зустрічі т.в.о. міністра культури Ростислава Карандєєва з представниками Посольства Канади в Україні.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

У спільній заяві двох країн за підсумками візиту глави РФ Володимира Путіна до Ханої 20 червня мовиться, що В’єтнам та Росія “розширюватимуть співпрацю у низці сфер, зокрема в галузі оборони та безпеки”.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.