У Полтаву приїхали хірурги з інших областей, аби допомогти постраждалим з інституту — ОВА
Джерело: Полтавська обласна клінічна лікарня імені Скліфосовського у Фейсбуці
Після російської атаки по навчальному закладу в Полтаві туди прибули хірурги з інших областей. Станом на вечір 4 вересня було відомо, що 65 людей перебувають у важкому стані, 146 – у середньому, 87 – в легкому.
4 вересня ще тривала ліквідація наслідків удару по військовому інституту телекомунікацій та інформатизації. Рятувальники надалі розбирають завали. Сьогодні, 5 вересня, Державну службу з надзвичайних ситуацій у Телеграмі заявила, що кількість жертв збільшилася до 55 людей.
Фахівці з Черкас, Вінниці, Тернополя, Миколаєва та Стрия, які приїхали на тренінг з нейрохірургії, у день трагедії запропонували свою допомогу і працювали в операційних разом із місцевими медиками.
“Окремо дякуємо колегам-хірургам з інших областей, які напередодні прибули на професійний тренінг, організований провідними фахівцями нашого нейрохірургічного відділення, але в день трагедії запропонували свою допомогу і приєднались до наших лікарів в операційних”, — написали у лікарні.
Цими лікарями є: нейрохірурги Олександр Мізернюк (Третя Черкаська міська лікарня швидкої медичної допомоги), Сергій Багрій (Вінницька міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги), Олексій Леонтьєв (КНП “Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня” ТОР), Ілля Балан (КНП Миколаївської міськради “Міська лікарня швидкої медичної допомоги”), Михайло Притула (ВП “ЛІЛ” КНП Стрийської міської ради «ТМО “Стрийська міська об’єднана лікарня”).
Нагадаємо, російські агресори завдали удару по навчальному закладу Полтави, використавши дві балістичні ракети. Ракети вдарили так швидко після тривоги, що люди ще не встигли евакуюватися до бомбосховища.
Одну з будівель інституту частково зруйновано, багато людей опинилися під завалами.
- Американські та європейські ЗМІ звернули увагу на ракетну атаку РФ по Полтаві, який стався 3 вересня.
- У Полтавській області з 4 вересня оголошено триденну жалобу через удар росіян.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.