У Повітряних силах порадили місцевим громадам купувати засоби РЕБ для захисту від обстрілів

Джерело: Юрій Ігнат в етері телемарафону

14 січня речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат зауважив, що місцева влада може закупляти засоби радіоелектронної боротьби, аби захистити громади від ракетних ударів ворога.

Ігнат повідомив, що нині вже проводиться відповідна робота, а керівники деяких компаній навіть планують захищати від обстрілів власні об’єкти.

Ігнат каже, що за допомогою РЕБ модна відвести російську ракету від цілі, тож вона просто не долетить.

Не потрібно витрачати дорогі ракети, якщо можна саме так зупинити ворога, — пояснив речник Повітряних сил.

Зазначається, що зараз багато цивільних підприємств виготовляють ці системи. Саме в них місцеві громади можуть закуповувати потрібні РЕБ.

Зауважимо, у ніч на 13 січня росіяни завдали чергового ракетного удару по Україні, застосувавши 40 цілей – крилаті, аеробалістичні, балістичні, авіаційні, зенітні керовані ракети та ударні БПЛА, з них вісім знищені силами ППО. Одначе, більшість ворожих ракет не влучили завдяки роботі українських систем РЕБ.

За даними аналітиків ISW, виведення з ладу понад 20 ракет за допомогою засобів РЕБ може бути переломним моментом для українських можливостей радіоелектронної боротьби.

Довідка. РЕБ — комплекс різних засобів, які забезпечують інформацію щодо розташування певних обʼєктів, систем управління військами, надають інформацію про зброю противника та точні координати для знищення чи захоплення техніки ворога.

Радіоелектронна боротьба полягає у створенні радіоперешкод для радіоелектронних засобів, щоб ускладнити роботу ворога й передавання даних.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.