У Повітряних силах пояснили, чому не можуть збивати ракети «Онікс», якими РФ атакує Україну
Джерело: коментар речника Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната в етері телемарафону
У Повітряних силах ЗСУ пояснили, чому українській ППО важко виявити та збити російські ракети “Онікс”, якими сьогодні РФ атакувала південь України.
За словами Ігната, Росія вже не вперше використовує ракети наземного базування “Онікс” для атак по прибережній зоні України.
Він пояснив, що ці ракети призначені для знищення плавзасобів.
“Летить вона на швидкості 2,6 Маха. Це понад 3000 км на годину, тобто швидкість велика. На марші вона може підійматися високо для економії пального, а вже при заході на ціль може летіти фактично 10-15 метрів над водою, щоб знищити корабель”, – повідомив Ігнат.
Саме це й ускладнює виявлення і подальше збиття ракет “Онікс”, однак, додав Ігнат, такі ракети можна подавити засобами РЕБ.
“Тому бачимо, що не всі ракети долітають до цілей”, – зазначив речник.
Юрій Ігнат також додав, що наявними засобами ППО в Україні збивати “Онікси” на великій швидкості й на малій висоті навряд чи можливо.
- Уночі 20 липня війська РФ здійснили черговий ракетно-дроновий удар по Україні. Загалом було випущено 19 ракет різних типів та 19 БпЛА. 18 ворожих цілей вдалось знищити.
- Вночі 20 липня російські окупаційні війська здійснили ракетно-дронові удари по Одесі та Миколаєву. В обох містах зафіксовано влучання та значні руйнування. Десятки осіб постраждали, є також загиблі.
Пізно ввечері 29 квітня Дніпро також опинилося під масованим обстрілом російських дронів-камікадзе. Внаслідок ворожої атаки загинула одна особа.
Пізно ввечері 29 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків безпілотниками, постраждали щонайменше троє цивільних.
Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.
Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.
29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.