У проєкті декларації G20 пункт про Україну залишився порожнім

Джерело: Reuters

8 вересня учасники G20 не змогли вирішити розбіжності щодо формулювання декларації саміту щодо війни в Україні, згідно з чернеткою, з якою ознайомилося Reuters.

У 38-сторінковому проєкті, який був розповсюджений серед членів, параграф “геополітична ситуація” залишився порожнім, тоді як було погоджено 75 інших параграфів, які включали зміну клімату, криптовалюти та реформи в багатосторонніх банках розвитку.

Учасники G20 протягом кількох днів мали розбіжності та намагалися домовитися щодо війни, сподіваючись залучити Росію до комюніке.

“Ми можемо приховати розбіжності та зробити загальну заяву про те, що ми повинні мати мир і злагоду в усьому світі, щоб усі погодилися”, — повідомило анонімне джерело.

За словами іншого високопоставленого джерела в одній із країн G20, пункти про війну проти України були узгоджені країнами Заходу та направлені до Росії для її оцінки.

Посадовець зазначив, що Росія мала можливість прийняти погляди західних країн і висловити свою незгоду як частину заяви.

У разі відсутності угоди Індії доведеться оприлюднити заяву голови, що означало б, що G20 вперше за 20 років самітів не матиме декларації.

Дипломат ЄС сказав, що Індія виконує “відмінну” у пошуку компромісів.

“Але поки що Росія блокує компроміс, прийнятний для всіх інших”.

Очікується, що на дводенному саміті, який розпочнеться в суботу, 9 вересня, в Нью-Делі, домінуватимуть Захід та його союзники. 

У саміті візьмуть участь президент США Джо Байден, канцлер Німеччини Олаф Шольц, президент Франції Емманюель Макрон, прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак, прем’єр-міністр Саудівської Аравії Мухаммед ібн Салман та прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда.

У червні сили протиповітряної оборони знищили 4750 ворожих повітряних цілей, якими Росія атакувала Україну.

Військові спецпідрозділу Головного управління розвідки Міноборони України вивели з ладу залізничне полотно на тимчасово окупованій території Запорізької області. Рух цією ділянкою, яку ворог використовував для логістики, повністю заблоковано.

За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.